Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
    Bursa  
Orhaneli Karagöz Kültür Şenliği ve Türkiye Yörük Türkmen Şöleni (2024 Haziran)
Türkiye » Bursa
1991 yılından beri her sene Haziran ayının ikici hafta sonunda Bursa`nın Orhaneli ilçesinde üç gün gerçekleşen kültür şenliğidir. Yağlı güreş, at yarışı, Karagöz gölge oyunu gösterisi, film »»»»
 
Uluslararası Bursa Festivali (2024 Haziran)
Türkiye » Bursa
Bursa'da 1962'den bu yana gerçekleştirilen uluslararası bir sanat etkinliğidir. 1 Haziran -1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşir. Festival kapsamında müziğin tüm dalları, sahne sanatları ve »»»»
 
Whiterfest - Uludağ (2024 Ocak)
Türkiye » Bursa
Her sene geleneksel olarak düzenlenen Festival, 2005 yılından bu yana her yıl Ocak ve Şubat aylarına denk gelen üniversitelerin ara tatil dönemlerinde düzenleniyor. Uludağ'ın en seçkin otel ve »»»»
 
Winterfest - Üniversiteler Arası Kış Festivali (2024 Ocak)
Türkiye » Bursa
Her sene geleneksel olarak düzenlenen Winterfest organizasyonu, 1996 yılından buyana binlerce üniversiteli ve liseli genci Uludağ'da ağırlıyor. Her yıl Ocak ve Şubat aylarına denk gelen üniversitelerin »»»»
 
Bursa Kitap Fuarı (2024 Mart)
Türkiye » Bursa
Bursa Kitap Fuarı her yıl Mart ayında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde okurlarla buluşuyor. İlk kez 11-16 Mart 2003'te "Tarih ve Kültür Kenti Bursa" temasıyla düzenlenen fuar, hızla »»»»
 
Osmangazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri (2024 Nisan)
Türkiye » Bursa
Bursa`nın fethinin yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen "Osmangazi`yi Anma ve Bursa`nın Fethi Şenlikleri" Osmangazi Belediyesi tarafından Nisan ayında düzenleniyor. 

»»»»
 
Cumalıkızık Ahududu Festivali (2024 Temmuz)
Türkiye » Bursa
Cumalıkızık bölgesinin önemli değerlerinden ahududunun adını taşıyan ve şenlik olarak başlayıp uluslararası boyuta ulaşan Ahududu Festivali Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.< »»»»
 
Eskikaraağaç Uluslararası Leylek Festivali (2024 Temmuz)
Türkiye » Bursa
Eskikaraağaç Uluslararası Leylek Festivali, Ramsar Sulak Alanlar Sözleşmesi kapsamında koruma latında olan Uluabat Gölünün korunmasına Leylek figürü üzerinden katkı sağlamak amacıyla 2005`ten »»»»
 
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması (2024 Temmuz)
Türkiye » Bursa
Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması; 
Kent halkına farklı ulusal kültürleri ve danslarını tanıma olanağı sunmak, bu değerleri Bursa'nın geleneksel kültür potası içinde »»»»
 
Uluslararası İznik Festivali (2024 Temmuz)
Türkiye » Bursa
Uluslararası İznik Festivali, değişik ülkelerden Halk Dansları Toplulukları ve Grupların katılımı ile 2011 yılında başladı. Festival İznik Belediyesi tarafından Temmuz ayında düzenleniyor. Festivale »»»»
 
İznik Panayırı (2024 Ekim)
Türkiye » Bursa
İznik Panayırı her yıl 5-9 Ekim tarihleri arasında İznik Belediyesi tarafından 1935 yılından bu yana düzenleniyor. 1935 yılında Lefke Kapı dışında hayvan pazarı olarak başlayan panayır »»»»
 
Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali (2024 Kasım)
Türkiye » Bursa
Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali 2 yılda bir Kasım - Aralık aylarında Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Milletlerarası »»»»
 
Orhangazi Zeytin Festivali (2024 Kasım)
Türkiye » Bursa
İlki 1978 yılında yapılan ve her sene Kasım ayının ilk haftası yapılan Zeytin Festivali çeşitli kurumların desteğiyle Orhangazi Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Orhangazi Zeytin Festivali »»»»
 
Toplam 13 kayıtdan 13 tanesi gösteriliyor.