Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
 
Gezi Alemi ::::: Tartışma, Sohbet veya Bilgilendirme Konuları ::::: Edirne'de Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler?        
Tartışma, Sohbet ve Bilgilendirme Konuları
(Yeni Konu Açabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız!)
Serbest Kürsü Ana Sayfa > Yeme - İçme
Engin D

(11 Temmuz 2014 23:15)

Edirne'de Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler?  (Türkiye / Edirne)


Edirne iline gittiğimizde mutlaka tatmamız gereken yemekler içecekler neler? Edirne'de mutlaka yenilmesi gerekenler. Edirne'nin mutlaka uğramanız gereken lezzet durakları. Mutlaka gidilmesi gereken lokantaları ve diğer mekanları. Tatmadan dönülmeyecek yemekleri neler? Önerilerinizi bekliyoruz.

Engin D

(16 Temmuz 2014 23:08)
“Yol Üstü Lezzet Durakları” da Edirne'de tadılması gereken şu yiyecekler sıralanmış: Satır Köfte, Badem Ezmesi, Köfte, Tava Ciğer. Bu tatları ve bunları tadacağınız yerleri sizinle paylaşmak istedim.

Kavaklık Restoran
Satır Köfte
Adres : Çanakkale Yolu Üzeri 10 km. / KEŞAN / EDİRNE
Telefon : 0 284 712 25 05


Çanakkale yolu üstünde, adı gibi kavakların, ağaçların altında tam bir yorgunluk atma mekanı. Küçük adacıkların aralarından sular akıyor. Bu nedenle bahçenin her yanından su sesleri geliyor. Ağaç gölgesinde, hafif esinti yol yorgunluğunu alıp götürüyor. Kavaklık Restaurant, kuzu çevirme ve satır köftesi ile meşhur. Köfte, 13-14 kiloluk körpe kuzu etinden yapılıyor. Bir tahtanın üstüne konan et, satırla kesilerek kıyma haline getiriliyor. Et çok ezilmediği için suyu için de kalıyor. Daha sonra içine kekik ve biber konup biraz daha kıyılıyor. Sonra istenilen büyüklükte köfte haline getirilip, ızgaranın arasında kömür ateşine konuyor, isteğe göre köftenin içine domates konuyor. Satır köfte kilo ile servis ediliyor. Bir porsiyonun ağırlığı 300 gram.

Kavaklık Restaurant, damağına düşkün gezginler için hem yorgunluk atılacak, hem de lezzetli yemek yenecek ideal bir lezzet durağı. Köftenin yanında ev yapımı koyun yoğurdunu öneririm. Tabii yoğurdun uykunuzu tetikleyeceğini aklınızdan çıkarmayın. Ne de olsa daha epey araba kullanacaksınız...
Kavaklık Restoran VİDEO


Ezmecioğlu Badem Ezmecisi
Badem Ezmesi
Adres : Tarihi Alipaşa Çarşısı No:1 / EDİRNE
Telefon : 0 284 212 57 42


Edirne'de Tarihi Ali Paşa Çarşısı'nın hemen girişindeki Ezmecioğlu tam 100 yıldan fazladır başta Edirneliler olmak üzere bütün Trakya'nın ağzını tatlandırıyor.

Sami Eriten kendini bildi bileli bu işe uğraştığını söylüyor. Tıpkı babası ve dedesi gibi. Sami Usta badem ezmesinin tarihçesini ve yapılış öyküsü konusunda şunları söylüyor:

"Ezmecioğlu, 1905 yılından beri, el yapımıyla badem ezmesi üretiyor. Dükkanı dedemin babası, Mustafa Efendi kurmuş. Daha sonra dükkan dedem şekerci Hüsamettin Eritenle 40 yıl devam etmiş. Ben dördüncü kuşağım, 10 yıldan beri de ben ilgileniyorum. Tatlıları dedemden kalma formülle el yapımı olarak üretiyoruz. Badem ezmesinin kökü Osmanlı saraylarına dayanıyor. Saray mutfağından bugüne kadar ulaşmıştır. Çeşitlerimiz, badem ezmesi, acıbadem kurabiyesi, Kavala kurabiyesi. Deva-i misk için üst solunum yollarına iyi geldiğini söylüyorlar. Özellikle, Keşan ilçemiz bademin kaynağıdır. Biz yağlı ve küçük olan bademi tercih ettiğimiz için Edirne'de yetişen bademi kullanıyoruz."
Edirne'ye gidip, badem ezmesi, bademli kurabiye gibi Osmanlı'dan kalma tatlan yemeden dönmek olmaz. Bir de buradan alınacak tatlılar eşi, dostu sevindirir.

Padişahlar gerçekten ağzını tadını biliyorlarmış. Tarihi Çarşının girişindeki tarihi dükkana girince insan neyin tadına bakacağına, neyi alacağına şaşırıyor. En iyisi kendiniz için de her çeşitten küçük bir paket yaptırıp eve dönünce tadını çıkara çıkara yemek.

Ezmecioğlu Badem Ezmecisi VİDEOPark Köftecisi Osman Usta
Köfte
Adres : Yediyolağzı No: 16 / EDİRNE
Telefon : 0 284 213 78 91

http://edirnelikofteciosman.com

Osman Usta'nın Yediyolağzı'ndaki Park Köftecisi, yörenin en Lezzetli, en bilinen lezzet duraklarında biridir. Edirnelilerin ve Edirne'ye gelenlerin asla vazgeçemedikleri bir mekandır. Eğer müşteriler akın etmeden önce giderseniz Selimiye manzaralı masanızda köfteleri yiyebilirsiniz. Park Köftecisi duvarları aynalarla kaplı aydınlık bir mekan. Duvarlar beyazlı ve mavili çinilerle kaplanmış. Çinilerin üstüne Osman Usta ile ilgili yazılar asılmış. Park Köftecisine biraz erken gitmenizi öneririm. Yoksa kapının önünde sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Osman Almadık, köftelerinin lezzet sırlarını şöyle anlatıyor:
"Köftelerimizde dana eti kullanıyoruz. Lezzetli Trakya eti, kaliteli malzeme ve işi iyi bilen ustalar bir araya gelince ortaya muhteşem köfteler çıkıyor. Eti kasaptan aldıktan sonra -5 derecede 12 saat dinlenmeye bırakıyoruz, içine kimyon, karabiber, kekik, pirinç tanesinin dörtte biri kadar incelikte kıyılmış soğan ekliyoruz. Köftelerimizi elimizle yoğuruyoruz, makine kullanmıyoruz. Makinede aynı yumuşaklığı, aynı lezzeti alamayız. Izgara kullandığınız malzeme kadar önemlidir. Izgaramız köşeli çelikten yapılmıştır. Izgaranın ateşinin hararetini iyi ayarlamak gerekir, yoksa gene istediğiniz lezzete ulaşamazsınız. Köftenin üzerk.jen tabağın içine boncuk boncuk yağlar süzülmelidir. Bu köftenin içinin kıvamında piştiğinin göstergesidir.

Köftenin yanına da aksesuar olarak, kıyılmış soğan ve özel sosumuzu servis ediyoruz. Hafta sonları Yunanistan'dan da müşterilerimiz geliyor. Yunanistan'da "Bizim Köfteci Osman" diye sözediyorlarmış benden."

Osman Usta'nın meşhur köftesi gerçekten çok lezzetli. Park Köftecisi'nde karnınızı doyurduktan sonra biraz yukarıdaki Selimiye Camisi'ni gezerek midenizin hazım faaliyetine yardımcı olabilirsiniz.

Park Köftecisi Osman Usta VİDEOMeşhur Edirne Ciğercisi
Tava Ciğer
Adres : Balıkpazarı, Osmaniye Cad. No:43 / EDİRNE
Telefon : 0 284 212 12 80

www.cigercikazimusta.com/

Kızgın yağda pişen ciğer Edirne'nin vazgeçilmez lezzetlerinin başında geliyor. Kentte birçok ciğerci var ama bunlardan bir tanesinin yeri bambaşka. Balık Pazan'nda, Osmaniye Caddesi'ndeki Meşhur Edirne Ciğercisi yörenin en önemli lezzet duraklarından biri. Kazım Gilan da yıllardan beri ciğer pişiren ünlü ustalardan biri. Zaten Edirne'de onu tanımayan yok. Kazım Usta'nın yeni yeri eskiye oranla daha büyük ve daha ferah. Ciğer yapılan yer kapının hemen girişinde; fokurdayan yağın içinde ciğerlerin nasıl piştiğini izlemek mümkün.

Kazım Usta damakları şenlendiren ciğer hakkında ipuçları veriyor: "Genel olarak günlük çalışıyoruz, ilk önce ciğerleri ince ince yaprak şeklinde doğruyoruz. Daha sonra kevgir dediğimiz, süzgeçte bir güzel yıkıyoruz. Ciğerin gevşememesi için, bir kilo ciğere 2-3 çay kaşığı tuz atıyoruz. Besili hayvan olduğu için dana ciğeri kullanıyoruz. Dananın ciğeri daha etli ve az sinirli oluyor. Ciğerlerimizi, una bulayıp yağda kızartıyoruz. Ayçiçek yağı kullanıyoruz. Pişirirken ateşin ayarı çok önemli; kızgın olmalı ama aşırı da olmamalı. Ciğerin yanında da mutlaka acı biber veriyoruz. Bizim biberlerimiz daha önceden kuruttuğumuz biberlerdir. Edirne'de tahminime göre, 130-150 senedir yaprak ciğer yapılıyor. Bu yemek Edirne mutfağının baş tacıdır..."

Edirne'ye gidip de ciğerin tadına bakmamak olmaz. Yaprak ciğer, pamuk gibi, hele acı biberle birleşince tat zirvelere tırmanıyor. Kazım Usta 'nın yeri kentin ara sokaklarında. Ama kime sorarsanız hemen tarif edecektir.

Bu Mesaj En Son 16.07.2014 23:13:53 Tarihinde Engin D Tarafından Düzeltilmiştir.

AhmetBilir

(16 Temmuz 2014 23:33)
Edirne Ciğeri, Peyniri, Badem Ezmesi, Deva-i Misk ve diğer kendine özgü damak lezzetleriyle, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibi insanları üzerine çekmektedir.

Edirne'de değişik beslenme biçimleri görülür. Meyve ve Sebze beslenmede önemli yer tutar. Türkiye çapında ünlü beyaz peynir imalatı çok yaygındır. Edirne Peyniri denilen bu peynir genellikle koyun sütünden yapılır. Mavzana, tarhana, ciğer sarması, akıtma, badem ezmesi, lokma, gaziler helvası, deva-i misk, Edirne'nin özgün yemek ve tatlılarının başlıcalarıdır. Ayrıca ısırgan yemeği, borani, değişik türde bir peynir tatlısı olan belmuş, mısır unundan imal edilen kaçamak, süte peynir eklenmesiyle yapılan akçakatık ve hardaliye de özgün beslenme öğeleri arasında yeralır.

Edirne ciğeri: Ciğer sevmeyenlere duyrulur, hele bir yudum tadın. Ev mutfağında pek yapılmasa da Edirne Ciğerci dükkanlarını şehirde çoğu yerde görebilirsiniz.

Edirne Peyniri: Edirne mandıralarında elde edilen sütler, Edirne peynirinin kendine has lezzetinin ana kaynağıdır. Bugün Edirnede doğup büyümüş fakat başka şehirlerde yaşamak durumunda olan kişiler dahi Edirne'yi ziyarete her geldiklerinde kalıp kalıp tenekelerle dönmüşlerdir geriye. Edirne ilinin en ünlü olan ürünlerindendir. Piyasada bulunan beyaz peynirler uzun yıllar "Edirne peyniri" olarak adlandırılmıştır. Edirne ilinde üretilen beyaz peynir ve kaşar peynirlerinin ünü Türkiye'nin bütün bölgelerinde bilinmektedir.

Badem Ezmesi: Şehri gezmeye gelenlerin tanıdıklarına götürecekleri Edirneye has bir şekerlemedir. Özellikle bayram günlerinde, badem ezmesi satan şekerleme dükkanlarına girip, çıkmak dahi zordur. Edirne'nin kendine has değerlerinden biri de badem ezmesidir.

Deva-î Misk: Edirne'nin geleneksel bir şekerleme çeşidi olan Deva-i Misk, "güzel kokan ve bedene iyi gelen" anlamını taşımaktadır. Yapılışı: Bir miktar şeker krem tartar ve limon tozu katılarak yüz kırk dereceye kadar kaynatılır. Soğumaya bırakılıp şeker küreği ile karıştırılır. Yuvarlak kazan sopası şekerin ortasına banılarak kenar çevrilir. Bu işlem ile sarı olan şeker beyazlaşmaya başlar, daha sonra şeker küreği ile dövülerek koyulaştırılır. Bu işlemlerden sonra çırpılmış yumurta akı, beyazlaşıp katılaşmış şeker içine dökülür. Ayrıca misk-i amber, tarçın, karanfil, zencefil, yenibahar gibi baharatlar da güzelce karıştırılıp tekrar dövülür iyice beyazlaşıp katılaşınca saklamaya alınır.

Çorbalar: Türk mutfak kültürünün önemli bir yemeği olan çorbalar, Edirne yöresine de zengin ve farklı tadlarla yerleşmiştir. Hele yaş ve kurusu yapılan tarhananın içine ekmek doğrayıp dolma biber turşusuyla yemek, çorbayı lezzetli olmasının yanında oldukça da doyurucu hale getirir.

Tarhana Çorbası, Düğün Çorbası, Bulgur Çorbası, Domatesli Umaç Çorbası, Paça, Bakla Çorbası sevilen çorbalardır.

Etli Yemekler: Soğanlı Kapama, Kara Kavurma, Ciğer Sarma, Tavşan Kapama, Arnavut Ciğeri, Büryan, Lahana Salması, Etli Kapuska, Bıldırcınlı Patlıcan, Çerkez Tavuğu Edirne de sevilen yemeklerdir.

Hamur İşleri: Bulgurlu Kol Böreği, Tatar Böreği, Kuskus, Kabak Böreği, Bohça Böreği, Akıtma, Suböreği, Fincan Böreği, Çiğ Böreği

Tatlılar: Un Helvası, Gaziler Helvası, Peynir Helvası (Höşmerim), Zerde, Oturtma, Aşure, Ekmek Kadayıfı, Revani, Acıbadem Kurabiyesi, Dilber Dudağı

Bu Mesaj En Son 16.07.2014 23:34:07 Tarihinde AhmetBilir Tarafından Düzeltilmiştir.

Mesaj Yazmak İçin Üye Girişi Yapmalısınız.
Serbest Kürsü Son Mesajlar
Rota Önerisi Almanya İsviçre Fransa (30 Nisan 2018 16:46 - TAMER)
Yeni ve Yerel Yeme-İçme Markaları (20 Ağustos 2017 14:40 - Gurme Reyiz)
Ankara`da Mutlaka Yemek Yenmesi Gereken Mekanlar Nereler? (20 Ağustos 2017 14:32 - Gurme Reyiz)
Abant’ ta Ne Yenir? Abant’ın En Güzel ve Meşhur Yemekleri ! (01 Şubat 2017 13:32 - mustafa1989)
Fotoğrafçılık Kursları Yeteneklerinizi Ortaya Çıkarıyor! (17 Kasım 2016 12:01 - fotolife)
Bayburt`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (07 Kasım 2016 21:53 - muratbasar)
İstanbul`da Toplu Ulaşım (07 Kasım 2016 21:42 - muratbasar)
Backpacker Panda Appetite Mumbai (11 Temmuz 2016 10:51 - Vispakhale)
Gaziantepte nereleri gezelim (02 Mayıs 2016 11:12 - Ayhan06)
Samsun Havaalanı Oto Kiralama - Ekip Rent A Car (12 Mart 2016 01:23 - ekiprentacar)
Pristine-uskup-ohrid-belgrad (28 Ocak 2016 23:22 - Cagataythr)
İSMAİL USTA TARAKLI KÜLTÜRÜR SANATIMIZ OLAN ŞİMŞİR KAŞIK VE (28 Ocak 2016 00:50 - ismail usta taraklı)
izmir`de Nerede Kalınır (12 Ocak 2016 12:56 - muratbasar)
Gaziantep`de Konaklama Seçenekleri (12 Ocak 2016 11:52 - muratbasar)
Erzurum`da Nerede Konaklanır (11 Ocak 2016 10:03 - Dadaş)
İzmir`e Gidipte Mutlaka tadılması Gerekenler Neler? (10 Ocak 2016 20:48 - hakangeziyor)
En iyi seyahat filmleri (06 Ocak 2016 11:32 - TAMER)
Ucuz ucak biletii firsati (13  Aralık 2015 19:24 - Cagataythr)
Tuana Rent A Car Oto Kiralama (03 Ağustos 2015 23:11 - tuanarentacar)
bursa`da ev sıcaklığında konaklama (02 Temmuz 2015 16:42 - BİLİCİLER)
Bir emekli İran`ı nasıl gezmeli ? (14 Haziran 2015 10:23 - xterranova)
Adana`da Nerede Ne Yenir? (29 Nisan 2015 15:41 - yunusaltun)
Münih Havaalanı Aktarma (07 Nisan 2015 23:32 - hakangeziyor)
Gezmek, Görmek (22 Şubat 2015 23:31 - Hasan Pekmezci)
Hallstatt-prag ulaşım (10 Şubat 2015 16:42 - hakangeziyor)
Muğla`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11  Aralık 2014 12:38 - Erdin İVGİN)
KAHİRE DE KONAKLAMA VE GEZİ (04  Aralık 2014 12:14 - MERC)
Şırnak`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (28 Kasım 2014 13:56 - Gulrevan)
Hurgada ve Luxor Gezisi Hakkında Tavsiyeye İhtiyacımız Var (26 Ekim 2014 15:39 - MERC)
Bloğuma Davet (15 Ekim 2014 05:16 - BUSE-PATTAYA)
Beş gunluk ıtalya gezımız için program.. (01 Ekim 2014 13:13 - Setenay Süzer)
Antalya`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (16 Eylül 2014 08:50 - Engin D)
Karabük`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (16 Eylül 2014 08:10 - Engin D)
En İyi Seyahat Ettiren Kredi Kartı Hangisi? (13 Eylül 2014 08:33 - Sunart)
Bolu`nun Mutlaka Tadılması Gereken Yemekleri Neler? (08 Eylül 2014 20:37 - ilkyaz)
Ankara`da Etkinlikler Festivaller (07 Eylül 2014 01:19 - Engin D)
Erzurum`un Mutlaka Tadılması Gereken Yemekleri Neler? (06 Eylül 2014 00:14 - Dadaş)
Erzurum`da Görülmesi Gereken Yerler (05 Eylül 2014 22:45 - Dadaş)
Ardahan`da Görülmesi Gereken Yerler (05 Eylül 2014 16:27 - Engin D)
Şanlıurfa`da Görülmesi Gereken Yerler (05 Eylül 2014 00:51 - Engin D)
İstanbul`da Festivaller Etkinlikler (03 Eylül 2014 00:09 - Engin D)
Çorum`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (03 Eylül 2014 00:04 - Engin D)
Çanakkale`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (02 Eylül 2014 23:24 - Engin D)
İzmir`de Festivaller Etkinlikler (29 Ağustos 2014 22:27 - Engin D)
Ankara`da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler (27 Ağustos 2014 23:44 - Engin D)
Balıkesir`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (27 Ağustos 2014 14:55 - decimation)
MART AYINDA BENELÜKS GEZİSİ NASIL OLUR? (24 Ağustos 2014 22:59 - TAMER)
Tavsiye (19 Ağustos 2014 14:01 - canan.06)
Artvin`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (15 Ağustos 2014 15:22 - Erdin İVGİN)
Aydın`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (04 Ağustos 2014 02:06 - Erdin İVGİN)
Adıyaman`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (04 Ağustos 2014 01:45 - Erdin İVGİN)
Artvin`de Görülmesi Gereken Yerler (03 Ağustos 2014 01:01 - AhmetBilir)
İstanbul`da Mutlaka Nereleri Görmeli (03 Ağustos 2014 00:58 - AhmetBilir)
Trabzon`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (03 Ağustos 2014 00:55 - AhmetBilir)
Erzurum `da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (03 Ağustos 2014 00:54 - AhmetBilir)
Elazığ`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (03 Ağustos 2014 00:53 - AhmetBilir)
Muş`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (03 Ağustos 2014 00:53 - AhmetBilir)
Artvin`de Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler? (03 Ağustos 2014 00:51 - AhmetBilir)
Amasya`da Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler? (03 Ağustos 2014 00:47 - AhmetBilir)
Balıkesir`in Mutlaka Tadılması Gereken Yemekleri Neler? (03 Ağustos 2014 00:34 - AhmetBilir)
Afyon`da Nerede Ne Yenir Ne İçilir? (03 Ağustos 2014 00:33 - AhmetBilir)
Çanakkale`nin Mutlaka Tadılması Gereken Yemekleri Neler? (03 Ağustos 2014 00:33 - AhmetBilir)
Kırklareli`nde Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler? (03 Ağustos 2014 00:32 - AhmetBilir)
Bursa`da Nerede Konaklanır (03 Ağustos 2014 00:29 - AhmetBilir)
Ankara`da Konaklama Seçenekleri (03 Ağustos 2014 00:26 - AhmetBilir)
Ankara`da Toplu Ulaşım Nasıl Yapılır (03 Ağustos 2014 00:17 - Engin D)
Aksaray`da Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler? (03 Ağustos 2014 00:10 - Engin D)
Ağrı`da Nerede Ne Yenir Ne İçilir? (03 Ağustos 2014 00:10 - Engin D)
Adıyaman`da Görülmesi Gereken Yerler (03 Ağustos 2014 00:00 - Engin D)
Antalya`da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler (02 Ağustos 2014 23:56 - Engin D)
Aydın`da Görülmesi Gereken Yerler (02 Ağustos 2014 23:50 - Erdin İVGİN)
Giresun`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (23 Temmuz 2014 22:27 - Engin D)
Ardahan`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (23 Temmuz 2014 21:51 - AhmetBilir)
Malatya`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (23 Temmuz 2014 13:28 - Engin D)
Bolu`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (17 Temmuz 2014 20:55 - AhmetBilir)
Konya`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (17 Temmuz 2014 20:45 - AhmetBilir)
Tekirdağ`ın Mutlaka Tadılması Gereken Yemekleri Neler? (16 Temmuz 2014 23:41 - AhmetBilir)
Edirne`de Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler? (16 Temmuz 2014 23:33 - AhmetBilir)
Iğdır`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 20:10 - Engin D)
Kars`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 20:06 - Engin D)
Rize`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 19:59 - Engin D)
Gümüşhane`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 19:48 - Engin D)
Erzincan`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 19:46 - Engin D)
Tunceli`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 19:45 - Engin D)
Bingöl`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 19:40 - Engin D)
Hakkari`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 19:32 - Engin D)
Bitlis`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 19:29 - Engin D)
Siirt`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 19:24 - Engin D)
Van`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:50 - Engin D)
Batman`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:36 - Engin D)
Diyarbakır`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:28 - Engin D)
Mardin`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:26 - Engin D)
Şanlıurfa`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:18 - Engin D)
Kahramanmaraş`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:17 - Engin D)
Kilis`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:16 - Engin D)
Hatay`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:13 - Engin D)
Osmaniye`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:12 - Engin D)
Kayseri`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:11 - Engin D)
Sivas`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:09 - Engin D)
Ordu`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:07 - Engin D)
Tokat`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:06 - Engin D)
Samsun`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:05 - Engin D)
Sinop`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 15:04 - Engin D)
Kastamonu`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 13:29 - Engin D)
Çankırı`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 13:14 - Engin D)
Yozgat`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 13:13 - Engin D)
Kırıkkale`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 13:04 - Engin D)
Kırşehir`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 13:03 - Engin D)
Nevşehir`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 13:01 - Engin D)
Niğde`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 12:59 - Engin D)
Mersin`de (İçel`de) Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 12:53 - Engin D)
Karaman`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 12:44 - Engin D)
Bartın`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 12:35 - Engin D)
Zonguldak`ta Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (11 Temmuz 2014 12:30 - Engin D)
Düzce`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (10 Temmuz 2014 01:08 - Engin D)
Eskişehir`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (10 Temmuz 2014 01:06 - Engin D)
Isparta`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (10 Temmuz 2014 01:04 - Engin D)
Burdur`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (10 Temmuz 2014 01:00 - Engin D)
Denizli`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (10 Temmuz 2014 00:59 - Engin D)
Uşak`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (10 Temmuz 2014 00:41 - Engin D)
Manisa`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (10 Temmuz 2014 00:39 - Engin D)
Kütahya`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 01:27 - Engin D)
Bilecik`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 01:26 - Engin D)
Sakarya`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 01:25 - Engin D)
Kocaeli`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 01:24 - Engin D)
Yalova`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 01:22 - Engin D)
Tekirdağ`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 01:19 - Engin D)
Kırklareli`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 01:17 - Engin D)
Edirne`de Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 01:14 - Engin D)
Ağrı`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 00:57 - Engin D)
Afyon`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 00:54 - Engin D)
Adana`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (09 Temmuz 2014 00:49 - Engin D)
Bursa`da Festivaller Etkinlikler (09 Temmuz 2014 00:44 - Erdin İVGİN)
Gaziantep`de Etkinlikler Festivaller (02 Temmuz 2014 01:00 - Engin D)
Amasya`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (01 Temmuz 2014 23:46 - AhmetBilir)
İstanbul`da Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler? (29 Haziran 2014 00:17 - aysetam)
Antalya`da Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler? (28 Haziran 2014 23:56 - Engin D)
Ardahan`da Mutlaka Tadılması Gerekenler Neler? (28 Haziran 2014 23:27 - Engin D)
İzmir`in Gece Hayatı (27 Haziran 2014 00:20 - MYılmaz)
Aksaray`da Düzenlenen Festivaller ve Etkinlikler (26 Haziran 2014 23:54 - MYılmaz)
Kubilay Kan & Yahya Dai @ ART350 Live Music (16 Haziran 2014 19:33 - fundakara)
Adana`da Konaklama Seçenekleri Neler? (01 Haziran 2014 23:42 - Engin D)
Afyon`da Mutlaka Nereleri Görmeli Gezmeli (29 Mayıs 2014 22:24 - MYılmaz)
Amasya`da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler (29 Mayıs 2014 22:20 - MYılmaz)
Aksaray`da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler (29 Mayıs 2014 22:16 - MYılmaz)
Ağrı`da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler (25 Mayıs 2014 13:14 - Engin D)
Bursa`da Mutlaka Görmemiz Gereken Yerler (20 Nisan 2014 13:12 - Mustafa)
Aydın`da Mutlaka Tadılması Gereken Yemekler Neler? (20 Nisan 2014 01:15 - Yusuf ÇETİN)
Gaziantep`de Mutlaka Tadılması Gereken Yemekler Nerede Yenir (20 Nisan 2014 00:05 - Engin D)
Şanlıurfa`da Nerede Ne Yenir Ne İçilir? (14 Nisan 2014 22:54 - Yusuf ÇETİN)
Tokat’ta Nerede Ne Yenir Ne İçilir? (14 Nisan 2014 19:07 - emine)
İstanbul`da Nerelerde Konaklanır (11 Nisan 2014 00:01 - Erdin İVGİN)
Fuarda Almanca veya İngilizce yardımcı olacak (26 Mart 2014 09:54 - ALİCAN)
Antalya Rent A Car Portalı (23 Mart 2014 17:33 - Rentacarss)
Iğdır`da Görülmesi Gereken Yerler (01 Mart 2014 12:46 - emine)
Bingöl`de Görülmei Gereken Yerler (28 Şubat 2014 23:43 - muratbasar)
İzmir Merkezde Mutlaka Nereleri Görmeli (28 Şubat 2014 00:21 - Yusuf ÇETİN)
Adana`da Toplu Ulaşım Nasıl Yapılır (27 Şubat 2014 21:32 - emine)
Adana`da Mutlaka Nereleri Görmeli (23 Şubat 2014 23:44 - kemalcakman)
Tokat`ta Gezilecek Yerler (23 Şubat 2014 21:00 - kemalcakman)
Muş’ta Görülmesi Gereken Yerler (23 Şubat 2014 15:08 - muratbasar)
Muş’ta Nerede Ne Yenir Ne İçilir? (23 Şubat 2014 14:28 - muratbasar)
Siirt`te Görülmei Gereken Yerler (23 Şubat 2014 01:43 - Engin D)
Siirt’te Nerede Ne Yenir Ne İçilir? (23 Şubat 2014 01:04 - AhmetBilir)
Adıyaman`da Nerede Ne Yenir Ne İçilir? (23 Şubat 2014 00:40 - AhmetBilir)
Bursa`da Mutlaka tadılması Gerekenler Neler? (22 Şubat 2014 22:16 - emine)
Bursa Kentinde Ulaşım (22 Şubat 2014 21:32 - Engin D)
Gaziantep`de Mutlaka Nereleri Görmeli (13 Şubat 2014 15:01 - Engin D)
Sofya,Belgrad,Budapeşte,Bratislava,Viyana,Prag,Dresten,Berlin (23 Ocak 2014 17:22 - Yiğit)
Gezginler için En Faydalı İOS ve Android Uygulamaları Hangil (19 Kasım 2013 00:51 - fdrrkmn)
Dünyanın en kapalı ülkesine seyahatim: KUZEY KORE (18 Kasım 2013 17:07 - Çelebi Alper)
Moğolistan`da göçebe yaşamım, bozkır maceralarım (18 Kasım 2013 17:02 - Çelebi Alper)
Arnavutluk gezi notlarım ve bilgilerim (18 Kasım 2013 16:56 - Çelebi Alper)
Gaziantep`de Toplu Ulaşım (01 Kasım 2013 00:51 - Engin D)
Ayvalık`tan Midilli Geçiş süreci hakkında ! (27 Ekim 2013 16:45 - MERC)
berring bogazi(denizi) (24 Ekim 2013 10:31 - Erdin İVGİN)
1 aylık Latin Amerika seyahatimin maliyeti, planı, bilgileri (01 Eylül 2013 21:48 - Çelebi Alper)
izmir Kentinde Ulaşım Nasıldır (01 Eylül 2013 20:34 - Erdin İVGİN)
BRÜKSEL`DEN BRUGGE` YE NASIL GİDERİM ?? (05 Haziran 2013 21:44 - hakangeziyor)
Hızlı tren (18 Mayıs 2013 21:30 - kangal65)
Barcelona (13 Mayıs 2013 23:07 - hakangeziyor)
Bergamo`dan Venedik`e Ulaşım (03 Mayıs 2013 11:07 - barann)
italya seyahatimizin programlanması (29 Nisan 2013 10:16 - ozgyildir)
Bavyera kasabaları (07 Nisan 2013 23:16 - NEŞE)
Milano`dan Venedik`e gidiş ve konaklama hakkında ! (07 Nisan 2013 18:32 - bertha)
Uffizi Galeri`nin biletini internetten almak daha mı mantıklı (02 Nisan 2013 20:29 - hakangeziyor)
İtalya`da yerli rehber ihtiyacı (21 Mart 2013 23:12 - topkapı)
italya`ya Gitmek İçin En Uygun Tarih (21 Mart 2013 19:37 - hakangeziyor)
Floransa da tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı otel var (17 Mart 2013 17:40 - hakangeziyor)
İtalya (20 Şubat 2013 17:04 - hakangeziyor)
Açıklama (03 Şubat 2013 19:15 - Erdin İVGİN)
Taxi Roma (11  Aralık 2012 12:16 - taxiroma)