Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
 
Gezi Alemi ::::: Haberler ::::: Skyscanner'ın Araştırması: Ücretsiz Wifi Sunan Havaalanları        


Ülke Şehir Ekleme Düzenleme Okunma Yorum Yazan 
Almanya Frankfurt   09 Kasım 2014 4508 0 Erdin İVGİN 
 
  Skyscanner'ın Araştırması: Ücretsiz Wifi Sunan Havaalanları

Avrupa'nın bir numaralı uçak bileti arama motoru Skyscanner'ın son araştırmasına göre, Avrupalı seyahatseverlerin yüzde 96'sı havaalanlarının ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunması gerektiğini düşünürken, Avrupa'nın en büyük havaalanlarından sadece yüzde 48'i sınırsız ve ücretsiz Wi-Fi Hizmeti sunduğu ortaya çıkmış.

 
Skyscanner'ın 2500 uluslararası katılımcıyla gerçekleştirdiği havaalanlarındaki internet kullanımı anketine göre, Avrupalı seyahatseverlerin %96'sı havaalanlarının ücretsiz olarak internet hizmeti sunması gerektiğini düşünüyor. Seyahatseverlerin %30'u havaalanlarında interneti en çok vakit geçirmek için kullanırken, %22'si e-postalarını kontrol etmek, %10'u ise sosyal medya hesapları için interneti kullanıyor.
 
Skyscanner'ın son araştırmasına göre, Türkiye'deki bazı havaalanları Wi-Fi hizmetleri konusunda en üst sıralarda yer alarak Almanya, İngiltere ve İspanya'daki havaalanlarını geride bırakıyor. Ankara, Antalya, İzmir havaalanları ve İstanbul Atatürk Havaalanı seyahatseverlere ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunarken, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ücretli internet hizmeti nedeniyle rehberde son sıralarda yer alıyor. Rusya ve İtalya zirvede Rusya ve İtalya'daki havaalanları, kullanıcılarına sağladıkları internet hizmetleri ile rehberde en dikkat çeken ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkelerdeki çoğu havaalanının ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunması, havaalanlarında uzun süre beklemek durumunda kalan seyahatseverleri memnun ediyor. Dünyanın en yoğun havaalanlarından biri olan Londra Heathrow Havaalanı ise sadece 45 dakika ücretsiz internet hizmeti sunuyor ve ardından saat başı 4 Euro ücret uyguluyor. Brüksel ve Lizbon havaalanları ise 30 dakikadan sonraki ilk 1 saatte 5 Euro'luk ücretiyle rehberdeki en pahalı havaalanları arasında yer alıyor. Berlin Tegel ve İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarında ise ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulunmuyor.
 
Skyscanner'ın hazırladığı Wi-Fi Hizmeti Rehberi'nde havaalanlarında sunulan internet olanakları karşılaştırmalı olarak yer alıyor. Araştırmaya göre, yolculara en iyi Wi-Fi hizmeti sunan ülkeler arasında İtalya, Rusya, Türkiye ve Fransa yer alıyor. Aktarmalı uçuşlarda ya da uçakların rötar yaptığı durumlarda, seyahatseverlerin en yakın dostu çoğu zaman internet oluyor. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner'ın son araştırması, Avrupa'nın en çok kullanılan 50 havaalanında sunulan Wi-Fi hizmetlerini inceliyor. Araştırmaya göre, Avrupa'da en iyi internet hizmeti sunan havaalanları İtalya, Rusya, Türkiye ve Fransa'da bulunuyor. Listenin başında yer alan İtalya ve Rusya'daki havaalanlarının çoğu kullanıcılara ücretsiz internet sağlarken, Türkiye'deki havaalanları da İtalya ve Rusya'yı aratmıyor. Türkiye üst sıralarda yer alıyor.
 
 
 
Kaynak: Yazının orijinaline ulaşmak isteyenler İşte ücretsiz Wifi sunan havaalanları - Skyscanner internet sayfasını inceleyebilirler.
 
Almanya
Ana Sayfa
          Frankfurt
Ana Sayfa
 

"Skyscanner'ın Araştırması: Ücretsiz Wifi Sunan Havaalanları" Haberini İlgilendiren Ülke ve Şehirler:

Berlin (Almanya), Düsseldorf (Almanya), Hamburg (Almanya), Münih (Almanya), Viyana (Avusturya), Brüksel (Belçika), Prag (Çek Cumhuriyeti), Kopenhag (Danimarka), Helsinki (Finlandiya), Fransa Genel (Fransa), Marsilya (Fransa), Nice (Fransa), Paris (Fransa), Amsterdam (Hollanda), İngiltere Genel (İngiltere), Londra (İngiltere), Manchester (İngiltere), Dublin (İrlanda Cumhuriyeti), Edinburgh (İskoçya), İspanya Genel (İspanya), Barselona (İspanya), Madrid (İspanya), Mayorka (İspanya), Stockholm (İsveç), Cenevre (İsviçre), Zurich (İsviçre), İtalya Genel (İtalya), Milano (İtalya), Roma (İtalya), Budapeşte (Macaristan), Oslo (Norveç), Varşova (Polonya), Lizbon (Portekiz), Moskova (Rusya Federasyonu), Petersburg (Rusya Federasyonu), Ankara (Türkiye), Antalya (Türkiye), İstanbul (Türkiye), İzmir (Türkiye), Atina (Yunanistan), Yazılan Yorumlar...
  Henüz Yorum Yazılmamıştır
 Yorum yazmak isterseniz...
 
Yorum Yazabilmek İçin Üye Girişi Yapmalısınız.


Son Haberler
Evden Çıkmadan Gezebileceğiniz Özel ve Diğer Kamu Kurum Müzeleri (19 Kasım 2021)
Koltuğunuzdan kalkmadan gezebileceğiniz müzeler, kaleler, şatolar, hayvanat bahçeleri (12 Mayıs 2020)
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait Sanal Müzeler (02 Mayıs 2020)
Türkiye'den 5 Kültür Varlığı Daha UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde (19 Nisan 2020)
4 Yıldır Kapalı Olan Sümela Manastırı Ziyarete Açıldı (31 Mayıs 2019)
47. İstanbul Müzik Festivali bu yıl 11 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında (30 Mayıs 2019)
58. Uluslararası Bursa Festivali 12 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde gerçekleştiriliyor (30 Mayıs 2019)
Petran Kayak Şenliği 2-3 Şubat Cumartesi-Pazar günlerinde (20 Ocak 2019)
12. Ayder Kardan Adam Şenliği (20 Ocak 2019)
Dede Korkut UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesinde (20 Ocak 2019)