Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
    Hakkari  
Ahmedi Hani Yayla Festivali (2024 Haziran)
Türkiye » Hakkari
Mem-u Zin`in yazarı olan Ahmed-i Hani`nin doğduğu ve bir süre yaşamını sürdürdüğü Çukurca ilçesinin Cevizli Köyünde Hani yaylasında kendisini anmak için festival düzenlenmektedir. Çukurca Belediyesi »»»»
 
Berçelan Yaylası (Şenlikleri) Festivali (2024 Haziran)
Türkiye » Hakkari
Hakkari nin 3 bin 500 rakımdaki Berçelan Yaylasındaki Meydan mevkiinde Hakkari Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm, İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi »»»»
 
Hakkari Kış (Kar) Festivali (2024 Mart)
Türkiye » Hakkari
Hakkâri Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl Mart ayında düzenlenen ve bir gün süren festival Hakkari`ye 12 kilometre uzaklıktaki Merga Bütan Kayak merkezinde gerçekleştirilmektedir.  »»»»
 
Durankaya Koyun Kırkma Şenliği (2024 Temmuz)
Türkiye » Hakkari
Hakkâri İl Kültür Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda Durankaya Belde Belediyesi tarafından Temmuz ayında düzenlenmektedir. Hakkari'ye 30 kilometre uzaklıktaki Durankaya Beldesi`ndeki 3 bin 200 rakımlı »»»»
 
Cilo Dağı Festivali (2024 Temmuz)
Türkiye » Hakkari
Cilo Dağları Türkiye`nin Alpin Çayırlarına sahip en yüksek sıra dağlarıdır. Bu dağlarda tarihi milyonlarca yıl öncesine dayanan ve Türkiye`nin en büyük buzulları olan Cilo Buzulları bulunmaktadır. »»»»
 
Toplam 5 kayıtdan 5 tanesi gösteriliyor.