Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Düzce Otları Tyche Bereket Şenliği (2016 Mayıs)
Türkiye » Düzce
Düzce Otları Tyche Bereket Şenliği Mayıs ayında düzenlenmektedir. Düzce Kadın Dayanışma Derneğinin uygulayıcısı olduğu festival, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi, Düzce İl Kültür ve urizm Müdürlüğü, »»»»
 
Bartın Kültür Sanat Turizm ve Çilek Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Bartın
Bartın Kültür Sanat Turizm ve Çilek Festivali her yıl Mayıs ayında Bartın Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Bartın`ın ulusal ve uluslar arası platformlarda tanıtımını sağlayarak, Batı Karadeniz »»»»
 
Cappadox Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Nevşehir
Kapadokya'yı küresel bir festival destinasyonuna dönüştürmeyi amaçlayan Cappadox Festivali Mayıs ayında gerçekleştiriliyor. Festival Uçhisar, Ürgüp ve Göreme olmak üzere Kapadokya'da üç bölgeye »»»»
 
Çek Bira Festivali (Czech Beer Festival) (2016 Mayıs)
Çek Cumhuriyeti » Prag

Bu yıl beşinci kez düzenlenen Bira Festivali, Avrupa'nın önemli gastronomik etkinliklerinden birisi olarak kabul ediliyor. Sadece biracılar değil kasaplar, ahçılar, restoranlar da »»»»

 
Kopenhag Karnavalı (Copenhagen Carnival) (2016 Mayıs)
Danimarka » Kopenhag

Her yıl Paskalya'dan sonra yedinci hafta sonuna denk gelen cuma, cumartesi ve pazar günleri boyunca kutlanan Kopenhag Festivali, 1982 yılından beri Danimarka'nın en önemli sokak »»»»

 
Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Samsun
Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Samsun Turizmciler Derneği ile ortaklaşa düzenleniyor. Festivalin amacı; Karadeniz'de »»»»
 
Uluslararası Eskişehir Sokak Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Eskişehir
Uluslararası Eskişehir Sokak Festivali, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi`nin ortak çalışma ve organizasyonuyla Mayıs ayında Adalar`da »»»»
 
Azize Rocio Festivali (Romeria del Rocio) (2016 Mayıs)
İspanya » Huelva

Festival, tarihi 1653 yılına dayanan, her yıl yaklaşık bir milyon kişinin toplandığı ve Azize Rocio için yapılan geleneksel hac yürüyüşüdür. Her yıl Mayıs yada Haziran aylarında düzenlenen »»»»

 
Boğa Güreşleri Festivali (Fiesta de San Isidro) (2016 Mayıs)
İspanya » Madrid

Madrid'in en büyük boğa güreşi festivali olarak adlandırılan Fiesta de San Isidro, esas olarak Las Ventas arenasında düzenlenir. Her gün arenaya altı tane boğa çıkar ve her »»»»

 
Dursunbey Barana Geleneğini Yaşatma ve Yayla Şenliği (2016 Mayıs)
Türkiye » Balıkesir
"Barana Geleneğini Yaşatma ve Yayla Şenliği" Dursunbey`de Mayıs ayında üç gün gerçekleşiyor. Geleneksel hale gelen yayla şenlikleri ile Dursunbey`in Kültürel değerlerin yeni nesillere aktarılması, »»»»
 
Brüksel Gay Festivali (2016 Mayıs)
Belçika » Brüksel

27 Haziran 1969 yılında New York kentinin Christopher Street Sokağı`nda bulunan `Stonewall Inn` isimli Barda polisin eşcinsellere karşı uyguladığı keyfi uygulamalar protesto edilmişti. »»»»

 
Uluslararası Kayseri Altınçınar Film Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Kayseri
Festival ilk olarak 2013 yılında Kayseri`nin Talas ilçesinde; Talas Belediyesi, Yücel Çakmaklı Film Atölyesi ve Anadolu Sinemacılar Derneği işbirliği ile "Talas Kültür ve Sanat Festivali" adı altında, »»»»
 
Silifke Uluslararası Kültür Haftası (2016 Mayıs)
Türkiye » Mersin
Silifke Uluslararası Kültür Festivali, Silifke Belediyesi tarafından her yıl Mayıs ayında düzenlenmektedir. İlk olarak 1974 yılında başlayan ve "Silifke Müzik ve Folklor Festivali" olarak isimlendirilen »»»»
 
Peynir Yuvarlama Festivali / Gloucester Cheese Rolling (2016 Mayıs)
İngiltere » İngiltere Genel
İngiltere'nin Gloucestershire eyaletindeki Coopers tepesinde gerçekleştirilen 'Peynir Yuvarlama Festivali'nde yüzlerce kişi dik bir yamaçtan aşağıya birbirleriyle yarışarak, yuvarlanmakta olan »»»»
 
Uluslararası Bellapais Müzik Festivali (2016 Mayıs)
KKTC » Girne

Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali her yıl Mayıs ve/veya Haziran aylarında yapılıyor. Müzik Vakfı organizasyonluğunda, Başbakanlık, TC Lefkoşa Büyükelçiliği, Dışişleri »»»»

 
Başmakçı Flamingo ve Yumurta Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Afyonkarahisar
"Flamingo ve Yumurta Festivali" Afyonkarahisar`ın Başmakçı ilçesinde Başmakçı Belediye Başkanlığı tarafından düzenleniyor. Hilal Mahallesi Akpınar yolu üzerinde yapılan festivalin ilk gününde çelenk »»»»
 
Dadaş Film Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Erzurum
Sinema Genel Müdürlüğü sponsorluğunda, Erzurum Valiliği, Erzurum Büyük Şehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi desteği, Anadolu Kültür ve Sinema Derneği ve Dadaş Film organizasyonuyla Mayıs ayında »»»»
 
Hay Kitap ve Sanat Festivali (2016 Mayıs)
Galler » Galler Genel
Galler, Birleşik Krallık'ta bulunan Hay-on-Wye adlı kasaba, büyük bir kitap koleksiyonuna ev sahipliği yapan yemyeşil bir yerleşim yeri. İkince el kitaplardan nadir bulununan kitaplara kadar bir çok »»»»
 
Ayvacık Hayvan ve Emtia Panayırı (2016 Mayıs)
Türkiye » Çanakkale
Uzun yıllardır gerçekleştirilen ve bölgenin en büyük panayırlarından olan Ayvacık Panayırı  her yıl 25 Mayıs`ta başlar 3 gün sürer.  Ayvacık Belediyesi tarafından düzenlenen panayır »»»»
 
Cannes Film Festivali (2016 Mayıs)
Fransa » Cannes

Her yıl Mayıs ayında Fransa`nın güneyinde bulunan Cannes kentinde düzenlenen ve Avrupa`daki en önemli 3 Film festivalinden birisi olarak kabul edilen festivalin büyük ödülü, »»»»

 
Saray Geleneksel Bahar ve Kültür Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Tekirdağ
Saray Geleneksel Bahar ve Kültür Festivali Mayıs Haziran aylarında Saray Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Halk arasında daha önce `Balçık panayırı` olarak kutlanan etkinlik, günümüzde geleneksel »»»»
 
Geleneksel Kozarlı Çam Fıstığı Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Aydın
Koçarlı belediyesi tarafından Çam Fıstığı ile ünlü Koçarlı`da düzenlenen "Geleneksel Kozarlı Çam Fıstığı Festivali" her yıl Mayıs ayı sonunda gerçekleştiriliyor.

Türkiye`nin »»»»
 
‘Bin Nefes Bir Ses’ Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Konya
Konya Devlet Tiyatrosu, 2008 yılında onuncu yılını kutlarken, dünya genelinde Türkçe dilinde tiyatro yapan ülkelerle ortak bir festival geliştirme projesini ortaya atıyor. Konya Devlet Tiyatrosu, »»»»
 
Uluslararası Mersin Müzik Festivali (2016 Mayıs)
Türkiye » Mersin
Uluslararası Mersin Müzik Festivali, Mersin Sanat Etkinlikleri Derneği tarafından organize edilmektedir. Festivalin ilki 2002`de yapılmıştır. Etkinlik her yıl düzenli olarak yapılmaktadır.
»»»»
 
Queima das Fitas (2016 Mayıs)
Portekiz » Coimbra

Portekiz'in en eski ve en önemli üniversitelerinden birisi olan Coimbra Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen festival ders döneminin bitişini simgeler. Bir hafta boyunca şehir »»»»

 
Toplam 291 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.