Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Çamlıhemşin Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Rize
Çamlıhemşin Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali Çamlıhemşin Belediyesi tarafından Haziran ayında düzenlenmektedir.

Festivalin ilk gününde 5-8 yaş arası çocuklarda kıyafet »»»»
 
Berçelan Yaylası (Şenlikleri) Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Hakkari
Hakkari nin 3 bin 500 rakımdaki Berçelan Yaylasındaki Meydan mevkiinde Hakkari Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm, İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi »»»»
 
Zonguldak Karaelmas Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Zonguldak
Zonguldak Belediyesinin organizasyonu ile her yıl 21 - 26 Haziran tarihleri arasında Karaelmas Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir. 21 Haziran tarihi Zonguldak'ın düşman işgalinden »»»»
 
Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Zonguldak
Devrek ilçesi, bastonculuğu ile ünlüdür. Devrek de bastonculuk yaklaşık 200 yıllık bir tarihe sahiptir ve keten eğirme çıkrıkçılığı ile başlamıştır. Sanatsal boyutu ile dikkat çeken Devrek »»»»
 
Orhaneli Karagöz Kültür Şenliği ve Türkiye Yörük Türkmen Şöleni (2023 Haziran)
Türkiye » Bursa
1991 yılından beri her sene Haziran ayının ikici hafta sonunda Bursa`nın Orhaneli ilçesinde üç gün gerçekleşen kültür şenliğidir. Yağlı güreş, at yarışı, Karagöz gölge oyunu gösterisi, film »»»»
 
İstanbul Müzik Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » İstanbul
İstanbul Müzik Festivali, Türkiye'deki en saygın ve köklü klasik müzik etkinlikleri arasında yer alıyor ve İstanbul ve Türkiye'de klasik müzik sevgisi ve beğenisinin yerleşmesinde önemli bir rol »»»»
 
Amasya Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Amasya
Amasya`da düzenlenen Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali Haziran ayında Amasya Valiliği ve Amasya Belediye Başkanlığının ortak çalışmaları ile düzenlenmektedir.

 »»»»
 
Uluslararası Bergama Kermesi (2023 Haziran)
Türkiye » İzmir
İlk olarak 1937 yılında kutlanmaya başlanan Bergama Kermesi, 76 yıldır hiç ara verilmeden düzenleniyor. Atatürk'ün 1934 yılında Bergama'yı ziyaretindeki önerisi üzerine hazırlanmaya başlanan Kermes, »»»»
 
Afyon Caz Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Afyonkarahisar
Afyon'da Caz Festivali yapıldığı / yapılacağı haberi geldiğinde pek çok kişi bunun gerçekleşmesi mümkün olmayan bir hayal olduğunu düşünmüştü. O hayalin üzerinden yıllar geçti. Ankara ve İzmir'i »»»»
 
Bornova Beşyol Köyü Kiraz Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » İzmir
Bornova Belediyesi`nin doğa ve köy turizmini geliştirme amacıyla ilkini 2014 yılında gerçekleştirdiği Kiraz Festivali Beşyol Köyü`nde düzenleniyor.

»»»»
 
Akkışla Yeni Yoğurt Bayramı ve Kilim Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Kayseri
Etkinlik 200 yılı aşkın süredir yapılmaktadır.  Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Akkışla Belediyesi tarafından düzenlenmekte olup katılımcı sayısı yaklaşık 10.000 kişidir. »»»»
 
Antalya Korkuteli Avdan Helva Şenliği (2023 Haziran)
Türkiye » Antalya
Antalya'nın Korkuteli İlçesi'ne bağlı Avdan (Köyü) Mahallesi'nde Avdan Mahallesi Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği ve köy muhtarlığı tarafından düzenlenmektedir. Helva Şenliği köyün mesire »»»»
 
Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Antalya
Antalya Kemer Belediyesi'nin geleneksel hale gelen Kemer Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali, her yıl Haziran ayında üç veya dört gün düzenleniyor. İlki 1994 yılında gerçekleştirilen "Altın Nar »»»»
 
Ödemiş Bademli Kiraz Festivali ve Meyve Fidanı Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » İzmir
Ödemiş ilçesine bağlı Bademli Mahallesi`nde Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Bademli meydanında düzenlenen etkinlikte yaylalarda özenle üretilen kiraz mahsulünün alınmaya başlanmasını »»»»
 
Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Konya
Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali, 2012 yılından bu yana Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.

11 Nisan 2004 tarihinde Türk Patent Enstitüsü tarafından Coğrafi »»»»
 
Geleneksel Ortaköy Börek Festival (2023 Haziran)
Türkiye » İstanbul
Börek Festivali Silivri Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Haziran ayında Ortaköy`de düzenlenen festivalde Silivrili kadınlar birbirinden lezzetli böreklerini yarıştırmaktadır. Ortaköy Börek »»»»
 
Mezitli Soli Güneş Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Mersin
Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi tarafından düzenlenen Güneş Festivali Haziran ayında iki gün sürüyor. Haftasonu Cumartesi günü çeşitli etkinlikler ile başlayn festivalin akşam bölümünde Proje »»»»
 
Karaburun Kırkım Şenliği (2023 Haziran)
Türkiye » İzmir
Yörük kültürünün yüzlerce yıllık geleneği Karaburun Kırkım Şenliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karaburun Belediyesi ve İzmir İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle Bozdağ Yayla Mahallesi »»»»
 
Zonguldak Teneke Tavuk Kebabı ve Kültür Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Zonguldak
Zonguldak Kanatlı Hayvan Eti Üretici Birliği'nin, Zonguldak Valiliği, Zonguldak Belediyesi, İl Özel İdare ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ortaklığıyla düzenlediği festival kortej yürüyüşü ile »»»»
 
Uluslararası Likya / Kaş Kültür ve Sanat Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Antalya
Uluslararası Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali Antalya`nın Kaş İlçesinde Kaş Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Festival, festival yürüyüşü ile başlıyor. Ardından Cumhuriyet Alanında festivalin »»»»
 
Sivaslı Altın Çilek Kültür ve Sanat Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Uşak
Altın Çilek Kültür ve Sanat Festivali, Uşak'ın Sivaslı ilçesinde İlçe Kaymakamlığı desteği ile Sivaslı Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan »»»»
 
Yörük Kültürü'nü Tanıtma ve Kiraz Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » İzmir
"Yörük Kültürü'nü Tanıtma ve Kiraz Festivali" Buca Belediyesi, Buca Kaymakamlığı ile Belenbaşı Köy Muhtarlığı tarafından  düzenleniyor. Bir gün gerçekleşen festivalde  tiyatral gösteriler, »»»»
 
Körfez Geleneksel Altın Kiraz Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Kocaeli
Geleneksel Altın Kiraz Festivali Kocaeli`nin Körfez ilçesinde Haziran ayında gerçekleşiyor. Körfez Belediyesinin düzenlediği festival kortej ile başlıyor. Bu sırada da kiraz ikramında bulunarak, Körfezin »»»»
 
Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Kocaeli
Unutulmuş Değerler Festivali geçmişten günümüze ulaşmış veya unutulmaya yüz tutmuş el sanatları, kültür varlıkları, şarkıları, dansları, oyunları ve damak tatlarını ortaya çıkartmayı ve bunları kayıt »»»»
 
Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali (2023 Haziran)
Türkiye » Balıkesir
Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali, Kuşcenneti Milli Parkı`nın geniş kitlelere tanıtımının yapılabilmesi ve çevre kirliliği nedeniyle karşı karşıya kaldığı tehlikelere kamuoyunun »»»»
 
Toplam 368 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.