Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Serik Geleneksel Kültür Turizm ve Çilek Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Antalya
Serik Belediyesi Geleneksel Kültür Turizm ve Çilek Festivali  Antalya`nın Serik İlçesi`nde Serik Kaymakamlığı ve Serik Belediyesi işbirliğinde düzenlenmektedir.  2014 yılına kadar »»»»
 
Erciş Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Van
Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali Van'ın Erciş ilçesinde Van Valiliği, Erciş Kaymakamlığı, Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğa »»»»
 
Cappadox Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Nevşehir
Kapadokya'yı küresel bir festival destinasyonuna dönüştürmeyi amaçlayan Cappadox Festivali Mayıs ayında gerçekleştiriliyor. Festival Uçhisar, Ürgüp ve Göreme olmak üzere Kapadokya'da üç bölgeye »»»»
 
Peynir Yuvarlama Festivali / Gloucester Cheese Rolling (2022 Mayıs)
İngiltere » İngiltere Genel
İngiltere'nin Gloucestershire eyaletindeki Coopers tepesinde gerçekleştirilen 'Peynir Yuvarlama Festivali'nde yüzlerce kişi dik bir yamaçtan aşağıya birbirleriyle yarışarak, yuvarlanmakta olan »»»»
 
Silifke Uluslararası Kültür Haftası (2022 Mayıs)
Türkiye » Mersin
Silifke Uluslararası Kültür Festivali, Silifke Belediyesi tarafından her yıl Mayıs ayında düzenlenmektedir. İlk olarak 1974 yılında başlayan ve "Silifke Müzik ve Folklor Festivali" olarak isimlendirilen »»»»
 
Uluslararası Kayseri Altınçınar Film Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Kayseri
Festival ilk olarak 2013 yılında Kayseri`nin Talas ilçesinde; Talas Belediyesi, Yücel Çakmaklı Film Atölyesi ve Anadolu Sinemacılar Derneği işbirliği ile "Talas Kültür ve Sanat Festivali" adı altında, »»»»
 
Düzce Otları Tyche Bereket Şenliği (2022 Mayıs)
Türkiye » Düzce
Düzce Otları Tyche Bereket Şenliği Mayıs ayında düzenlenmektedir. Düzce Kadın Dayanışma Derneğinin uygulayıcısı olduğu festival, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi, Düzce İl Kültür ve urizm Müdürlüğü, »»»»
 
Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Samsun
Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Samsun Turizmciler Derneği ile ortaklaşa düzenleniyor. Festivalin amacı; Karadeniz'de »»»»
 
Edirne Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Edirne
Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali  Edirne tava ciğerinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yapmak, şehre yerli ve yabancı turistleri çekmek için düzenleniyor.
 
Kakava ve Hıdrellez Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Edirne
Her yılın 05-06 Mayıs tarihlerinde düzenlenir. Türk dünyasında önemli günlerden sayılan Hızır ve İlyas peygamberlerin bir gül ağacının dibinde buluştukları inancı Hıdrellez`in, Romanlardaki »»»»
 
Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Zonguldak
Her yıl Mayıs Haziran aylarında düzenlenen Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Festivali, Karadeniz`in en görkemli etkinliklerinden biridir. Ereğli Belediyesi tarafından organize edilen »»»»
 
Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Antalya
Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, Akdeniz'in turizm başkenti Alanya'da yıllardır Mayıs ayının son haftasında Alanya UBelediyesi tarafından düzenleniyor.

Alanya »»»»
 
Geleneksel Kozarlı Çam Fıstığı Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Aydın
Koçarlı belediyesi tarafından Çam Fıstığı ile ünlü Koçarlı`da düzenlenen "Geleneksel Kozarlı Çam Fıstığı Festivali" her yıl Mayıs ayı sonunda gerçekleştiriliyor.

Türkiye`nin »»»»
 
Uluslararası Fethiye Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Muğla
Fethiye Belediyesi ve FETAV, Fethiye Tanıtım Vakfının katkılarıyla ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla gerçekleştirilen bu festivalin amacı kısaca "ülkemiz gençliğinin aydın, ilerici, »»»»
 
Halfeti Meyve Yemekleri Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Şanlıurfa
Meyvelerin yemeklerde en fazla kullanıldığı yerlerden biri olan Şanlıurfa`da Büyükşehir Belediyesi ve Halfeti Slowfood işbirliği ile Halfeti`de `Meyve Yemekleri Festivali` yapılmaktadır.
»»»»
 
Muğla Geleneksel Boğa Güreşi Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Muğla
Geleneksel Boğa Güreşi Festivali Muğla'nın Menteşe ilçesinde düzenlenmektedir.

Menteşe Belediyesi tarafından Kafaca Mahallesi'ndeki stadyumda organize edilen sezonun boğa »»»»
 
Bulgur Pilavı Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Mardin
Mardin Artuklu Üniversitesi ve Mardin Bulgur Üreticileri Derneği'nin işbirliğinde Mardin Karayolları Parkı'nda düzenlenen Geleneksel 'Bulgur Pilavı Festivali' 2012 yılından itibaren gerçekleşti »»»»
 
Uluslararası Giresun Aksu (Mayıs Yedisi) Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Giresun
Halk arasında "Mayıs 7si" olarak adlandırılan 3 bin yıllık bir geçmişe sahip Aksu Festivali yörede gerçekleştirilen en önemli festivallerin başında yer alıyor.

3 bin »»»»
 
Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Muğla
Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali ilk kez 1992 yılında Belediye Başkanı Kemal Şahin döneminde başlatılmıştır. Festival ilçeye bağlı Dalyan Mahallesi`nde bando ile davul zurna eşliğinde başlayan »»»»
 
Mordoğan Denizle Buluşma Şenliği (2022 Mayıs)
Türkiye » İzmir
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Mordoğan`da Denizle Buluşma Şenliği Karaburun Belediyesi tarafından düzenleniyor. Şenlik kapsamında, nesli tükenmekte olan sinarit, sargoz, sivriburun, karagöz »»»»
 
Doğançay Gözleme ve Ayran Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » İzmir
Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen festival son yasayla köy statüsünden mahalleye dönüştürülen Doğançay`da düzenleniyor. Doğançay Gözleme ve Ayran Festivalinde ziyaretçiler, Doğançaylı »»»»
 
Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Kırklareli
Kırklareli Belediyesi'nin düzenlediği 'Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali', Mayıs ayı sonunda gerçekleştiriliyor. Kakava Festivali'nin özellikle Balkan halkları arasındaki barış »»»»
 
Gaziantep Bulgur Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Gaziantep
Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu (MBTG) işbirliğinde, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep »»»»
 
Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Elazığ
Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali, ilk olarak 24 Ekim 2008 tarihinde tertiplenen; Türk sinema ve tiyatro sanatçılarının katılımlarıyla, film gösterimleri ve etkinliklerin Elazığ'da yapıldığı »»»»
 
‘Bin Nefes Bir Ses’ Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali (2022 Mayıs)
Türkiye » Konya
Konya Devlet Tiyatrosu, 2008 yılında onuncu yılını kutlarken, dünya genelinde Türkçe dilinde tiyatro yapan ülkelerle ortak bir festival geliştirme projesini ortaya atıyor. Konya Devlet Tiyatrosu, »»»»
 
Toplam 368 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.