Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Binche Karnavalı (Carnaval de Binche) (2016 Şubat)
Belçika » Binche

Her yıl Şubat ya da Mart aylarında Belçika`nın Wallon bölgesindeki Binche Kenti`nde kutlanan karnavalın tarihi 14'üncü yüzyıla kadar uzanıyor. Temel olarak kökleri Pagan geleneklerine »»»»

 
Viareggio Karnavalı (Carnevale di Viareggio) (2016 Şubat)
İtalya » Viareggio

Viareggio Karnavalı her yıl İtalya'nın Toskana Bölgesi'nde tarihi bir kasaba olan Viareggio'da birkaç Pazar gününü kapsayan bir eğlence cümbüşü. Dünyaca ünlü Viareggio Karnavalı'nın »»»»

 
Ivrea Karnavalı (Storico Carnevale di Ivrea) (2016 Şubat)
İtalya » Torino

İtalya'nın Torino'ya bağlı Ivrea kasabasında her sene Ocak yada Şubat aylarında düzenlenen, bir diğer adı da "Portakal Festivali" olan etkinlik (Storico Carnevale di »»»»

 
Renklerin Festivali (Holi) (2016 Şubat)
Hindistan » Hindistan Genel

Her yıl şubat yada Mart aylarında baharın gelişinin kutlandığı Holi festivali Hindistan'ın en önemli bayramlarından birisi olarak kabul ediliyor. Hint mitolojisine göre kötülüklerin »»»»

 
Jorvik Viking Festivali (2016 Şubat)
İngiltere » York

İngiltere`nin kuzey doğusundaki York şehri, sekizinci yüzyılda yaklaşık 85 yıl Viking kralları tarafından yönetilmişti. Şehir tarihindeki bu dönemi her yıl şubatın ikinci yarısında özel »»»»

 
Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri (2016 Şubat)
Türkiye » İstanbul
Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi »»»»
 
Mazatlan Karnavalı (2016 Şubat)
Meksika » Mazatlan

Her yıl Şubat yada Mart ayında Mazatlan şehrinde yapılan kutlamalar, bir karnavallar ülkesi olan Meksika'da en renkli geçen karnavallardan birisi. Kutsal perhizden önceki hafta sonu »»»»

 
Sitges Karnavalı (2016 Şubat)
İspanya » Barselona

Her yıl Paskalya'dan 40 gün önceki Ash Wednesday gününde sonlanan ve bir hafta süresince birçok geçit, dans ve kostüm gösterilerine sahne olan festival Avrupa'dan binlerce kişinin »»»»

 
Rio Karnavalı (2016 Şubat)
Brezilya » Rio de Janeiro

Karnaval veya festival kelimelerinden biri duyulduğunda akla ilk olarak Rio Karnavalı gelir. Çünkü bu karnaval, dünyanın birçok ülkesinden dans ve müziği seven, amaçları eğlenmek olan »»»»

 
Menton Limon Festivali (Fete du Citron) (2016 Şubat)
Fransa » Menton

"La Cité des Citrons" yani Limon Şehir olarak da bilinen Fransa'nın sahil kenti Menton'ta her yıl şubat ve mart aylarında renkli ve ekşi bir festival düzenlenir; Menton Limon Festivali »»»»

 
Winterlude Festivali (2016 Şubat)
Kanada » Ontario

Kanada'nın başkenti Ottowa, her yıl Şubat ayında büyük bir kış şenliğine ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en uzun kanalı olan Rideau Kanalı üzerinde yapılan Winterlude Festivali, şehre »»»»

 
Paris Karnavalı (2016 Şubat)
Fransa » Paris

Paris sokaklarında 1274 yılından bu yana Şubat ya da Mart ayında bir pazar günü neşeli, rengarenk bir karnaval gerçekleştiriliyor. Kimilerine göre bu karnavalın adı Promenade du »»»»

 
Sapporo Kar Festivali (Yuki Matsuri) (2016 Şubat)
Japonya » Sapporo

Japonya`nın kuzeyindeki, doğal güzellikleriyle ünlü Hokkaido adasının beyaz incisi Sapporo, şubat ayında düzenlenen Sapporo Kar Festivali`yle (Yuki Matsuri) her yıl yaklaşık iki milyon »»»»

 
Maslenitsa (Pancake Week) (2016 Şubat)
Rusya Federasyonu » Moskova

Rusya`da kışın uğurlanması ve baharın karşılanması anlamına gelen geleneksel "Maslenitsa" tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Ortodoks Kilisesi'nin büyük perhizi "Lent" (yumurta ve süt »»»»

 
Mardi Gras New Orleans (2016 Şubat)
A.B.D. » New Orleans

1857 yılından beri kutlanan Mardi Gras (Fat Tuesday) dünyanın en çılgın eğlencelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar takvimlerde bir gün olarak açıklansa da gerçekte »»»»

 
Trinidad Karnavalı (2016 Şubat)
Trinidad ve Tobago » Trinidad

Karayiplerin uzak ara en büyük karnavalı olarak kabul edilen Trinidad Karnavalı (Trinidad Carnival) her yıl Şubat yada Mart aylarında tüm ülkede büyük, coşku dolu ve sırılsıklam olarak »»»»

 
Çambaşı Kar Festivali (Yokuşdibi Kar Şenliği) (2016 Şubat)
Türkiye » Ordu

Ordu Büyükşehir ve Kabadüz Belediyesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği kar festivali Ordu'nun Kabadüz ilçesinin 2 »»»»
 
Ankara Uluslararası Caz Festivali (2016 Şubat)
Türkiye » Ankara
1995 yılında bir grup caz severin önderliğinde, Başkent Ankara'da müzik gündemini çağdaşlaştırmak ve müzik alanındaki yozlaşmaya bir karşı duruş olarak varolmak amacıyla kurulan Ankara Caz Derneği, »»»»
 
!f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali (2016 Şubat)
Türkiye » İstanbul
!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, on bir yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat camiasının yakından takip ettiği, dünyanın her yanından farklı »»»»
 
!f Ankara AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali (2016 Şubat)
Türkiye » Ankara
!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, on bir yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat camiasının yakından takip ettiği, dünyanın her yanından farklı »»»»
 
Uluslararası 2. El Film Festivali (2016 Şubat)
Türkiye » Ankara
2007 yılından bu yana Ankara'da gerçekleştirilen, 2. El Kısa Film Festivali Elemiyoruz, Ellemiyoruz sloganı ile yola koyuldu. Daha önce en az bir kısa film festivalinden hüsranla evine dönen, elenmiş »»»»
 
Oruro Festivali (2016 Şubat)
Bolivya » Oruro

UNESCO tarafından İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesine alınan Oruro Karnavalı her yıl şubat ya da Mart aylarında kutlanıyor. Madenciler arasında küçük bir »»»»

 
Teen International Shorts Festival - TISFEST (2016 Şubat)
Türkiye » İstanbul
2012 yılında birincisi düzenlenen Türkiye'nin gençlere özel ilk ve tek uluslararası film festivali TISFEST, kısa film yarışmasıyla genç yönetmenleri film çekmeye davet ediyor. Yarışma, yarışmacıların »»»»
 
Çıplaklar Festivali (Saidai-ji Hadaka Matsuri) (2016 Şubat)
Japonya » İnazawa

Japonya'nın Inazawa kentinde tam 2 bin 767 yıldır her 18 Şubat'ta tuhaf bir gelenek sergileniyor. Hadaka Matsuri, şehrin erkeklerini şanssızlıklardan, kötülüklerden korumak için »»»»

 
Patras Karnavalı (2016 Şubat)
Yunanistan » Patras

1829 yılından bugüne kutlanan ve Venediklilerden kalma bir gelenek olan Patras Karnavalı ülkenin en önemli etkinliklerinden birisi olarak kabul ediliyor. Önceleri burjuvanın düzenlediği »»»»

 
Toplam 274 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.