Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Çambaşı Kar Festivali (Yokuşdibi Kar Şenliği) (2017 Şubat)
Türkiye » Ordu

Ordu Büyükşehir ve Kabadüz Belediyesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği kar festivali Ordu'nun Kabadüz ilçesinin 2 »»»»
 
Renklerin Festivali (Holi) (2017 Şubat)
Hindistan » Hindistan Genel

Her yıl şubat yada Mart aylarında baharın gelişinin kutlandığı Holi festivali Hindistan'ın en önemli bayramlarından birisi olarak kabul ediliyor. Hint mitolojisine göre kötülüklerin »»»»

 
Menton Limon Festivali (Fete du Citron) (2017 Şubat)
Fransa » Menton

"La Cité des Citrons" yani Limon Şehir olarak da bilinen Fransa'nın sahil kenti Menton'ta her yıl şubat ve mart aylarında renkli ve ekşi bir festival düzenlenir; Menton Limon Festivali »»»»

 
Çıplaklar Festivali (Saidai-ji Hadaka Matsuri) (2017 Şubat)
Japonya » İnazawa

Japonya'nın Inazawa kentinde tam 2 bin 767 yıldır her 18 Şubat'ta tuhaf bir gelenek sergileniyor. Hadaka Matsuri, şehrin erkeklerini şanssızlıklardan, kötülüklerden korumak için »»»»

 
Paris Karnavalı (2017 Şubat)
Fransa » Paris

Paris sokaklarında 1274 yılından bu yana Şubat ya da Mart ayında bir pazar günü neşeli, rengarenk bir karnaval gerçekleştiriliyor. Kimilerine göre bu karnavalın adı Promenade du »»»»

 
Binche Karnavalı (Carnaval de Binche) (2017 Şubat)
Belçika » Binche

Her yıl Şubat ya da Mart aylarında Belçika`nın Wallon bölgesindeki Binche Kenti`nde kutlanan karnavalın tarihi 14'üncü yüzyıla kadar uzanıyor. Temel olarak kökleri Pagan geleneklerine »»»»

 
Maslenitsa (Pancake Week) (2017 Şubat)
Rusya Federasyonu » Moskova

Rusya`da kışın uğurlanması ve baharın karşılanması anlamına gelen geleneksel "Maslenitsa" tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Ortodoks Kilisesi'nin büyük perhizi "Lent" (yumurta ve süt »»»»

 
Mardi Gras New Orleans (2017 Şubat)
A.B.D. » New Orleans

1857 yılından beri kutlanan Mardi Gras (Fat Tuesday) dünyanın en çılgın eğlencelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar takvimlerde bir gün olarak açıklansa da gerçekte »»»»

 
Trinidad Karnavalı (2017 Şubat)
Trinidad ve Tobago » Trinidad

Karayiplerin uzak ara en büyük karnavalı olarak kabul edilen Trinidad Karnavalı (Trinidad Carnival) her yıl Şubat yada Mart aylarında tüm ülkede büyük, coşku dolu ve sırılsıklam olarak »»»»

 
Saranac Gölü Kış Karnavalı (2017 Şubat)
A.B.D. » New York
2012 yılında National Geographic Traveler dergisi tarafından dünyanın en iyi ikinci kış karnavalı seçilen Saranac Lake Kış Karnavalı 1897 yılından bu yana doğu ABD`de kendi türünün en uzun soluklu »»»»
 
Düsseldorf Karnavalı (2017 Şubat)
Almanya » Düsseldorf
Şubat ayında yapılan Düsseldorf Karnavalı kentteki en önemli etkinliktir. Danslarından izleyicilerine, kıyafetlerinden müziğine ve sanatına kadar dopdolu içeriğe sahip Düsseldorf Karnavalı gelenlere »»»»
 
Bozdağ Kar Şenliği (2017 Şubat)
Türkiye » Denizli
Bozdağ Kar Şenliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından  2 bin 420 metre rakımlı Bozdağ`da düzenleniyor. 2014 yılına kadar Nikfer belediyesi ve Nikfer Kayak Doğa Turizmi Spor Kulübü (NİKADOS) »»»»
 
Menderes Deve Güreşleri Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » İzmir
Menderes Deve Güreşleri Festivali Menderes Belediyesi tarafından düzenleniyor. Deve güreşlerindentkinlikten bir gün önce kortej yürüyüşü gerçekleşiyor. Menderes Kaymakamlığı önünden başlayan ve Menderes »»»»
 
Oruro Festivali (2017 Şubat)
Bolivya » Oruro

UNESCO tarafından İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesine alınan Oruro Karnavalı her yıl şubat ya da Mart aylarında kutlanıyor. Madenciler arasında küçük bir »»»»

 
Sitges Karnavalı (2017 Şubat)
İspanya » Barselona

Her yıl Paskalya'dan 40 gün önceki Ash Wednesday gününde sonlanan ve bir hafta süresince birçok geçit, dans ve kostüm gösterilerine sahne olan festival Avrupa'dan binlerce kişinin »»»»

 
Torbalı Deve Güreşleri Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » İzmir
Torbalı'da her yıl geleneksel deve güreşleri Şubat ayında düzenleniyor. Özbey Mahallesi'nde yapıla etkinliğe giriş ise ücretsiz oluyor.

Torbalı Belediyesi Deve Güreşi Festivali'ne »»»»
 
Şavşat Veliköy Kar Güreşleri Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » Artvin
Artvin ili Şavşat ilçesi Veliköy Kültür Kalkındırma ve Dayanışma Derneği ile Veliköy Muhtarlığının ortaklaşa düzenlediği geleneksel kar üstü karakucak güreşleri Şubat ayında Cumartesi günü Veliköy`de »»»»
 
Ankara Uluslararası Caz Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » Ankara
1995 yılında bir grup caz severin önderliğinde, Başkent Ankara'da müzik gündemini çağdaşlaştırmak ve müzik alanındaki yozlaşmaya bir karşı duruş olarak varolmak amacıyla kurulan Ankara Caz Derneği, »»»»
 
!f İstanbul AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » İstanbul
!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, on bir yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat camiasının yakından takip ettiği, dünyanın her yanından farklı »»»»
 
!f Ankara AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » Ankara
!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, on bir yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat camiasının yakından takip ettiği, dünyanın her yanından farklı »»»»
 
Uluslararası 2. El Film Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » Ankara
2007 yılından bu yana Ankara'da gerçekleştirilen, 2. El Kısa Film Festivali Elemiyoruz, Ellemiyoruz sloganı ile yola koyuldu. Daha önce en az bir kısa film festivalinden hüsranla evine dönen, elenmiş »»»»
 
Geleneksel Umurbey Deve Güreşi Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » Çanakkale
Çanakkale`nin Lapseki ilçesine bağlı olan Umurbey Beldesinde gerçekleştirilen Geleneksel Deve Güreşleri Umurbey Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Ege ve  Marmara bölgelerinden develerin »»»»
 
Uluslararası Çine Deve Güreşi Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » Aydın
Uluslararası Çine Deve Güreşi Festivali Aydın ilinin Çine ilçesinde Şubat ayında Pazar güni yapılıyor. Erkeklerin bilet karşılığı girebildiği güreşleri, kadınlar ve çocuklar ücretsiz »»»»
 
Kulakkaya Kar Festivali ve Off Road Oyunları (2017 Şubat)
Türkiye » Giresun
Kış turizminin geliştirilmesi ve yaylaların tanıtımı amacıyla Kulakkaya Yaylası'nda Dereli Kaymakamlığı ve Dereli Belediyesi katkılarıyla Yavuzkemal Belediyesi tarafından organize ediliyor. Kulakkaya »»»»
 
Salihli Deve Güreşi Festivali (2017 Şubat)
Türkiye » Manisa
Manisa'nın Salihli Belediyesi tarafından düzenlenen Salihli Deve Güreşi Festivali, Şubat ayında Pazar günü düzenleniyor. Festival, Salihli'de Salihli'de Festiva Outlet karşısındaki alanda yapılan »»»»
 
Toplam 363 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.