Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Geleneksel Ortaköy Börek Festival (2019 Haziran)
Türkiye » İstanbul
Börek Festivali Silivri Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Haziran ayında Ortaköy`de düzenlenen festivalde Silivrili kadınlar birbirinden lezzetli böreklerini yarıştırmaktadır. Ortaköy Börek »»»»
 
Yörük Kültürü'nü Tanıtma ve Kiraz Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » İzmir
"Yörük Kültürü'nü Tanıtma ve Kiraz Festivali" Buca Belediyesi, Buca Kaymakamlığı ile Belenbaşı Köy Muhtarlığı tarafından  düzenleniyor. Bir gün gerçekleşen festivalde  tiyatral gösteriler, »»»»
 
Lajkonik Festivali (2019 Haziran)
Polonya » Krakow

Her yıl Krakow'un 13. yüzyılda Tatar istilasından kurtulması anısına gerçekleştirilen festivalin baş aktörü, sakalı, sivri şapkası ve altındaki tahta atıyla temsili Moğol karakteri »»»»

 
Sivaslı Altın Çilek Kültür ve Sanat Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Uşak
Altın Çilek Kültür ve Sanat Festivali, Uşak'ın Sivaslı ilçesinde İlçe Kaymakamlığı desteği ile Sivaslı Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan »»»»
 
Uluslararası Likya / Kaş Kültür ve Sanat Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Antalya
Uluslararası Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali Antalya`nın Kaş İlçesinde Kaş Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Festival, festival yürüyüşü ile başlıyor. Ardından Cumhuriyet Alanında festivalin »»»»
 
İstanbul Müzik Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » İstanbul
İstanbul Müzik Festivali, Türkiye'deki en saygın ve köklü klasik müzik etkinlikleri arasında yer alıyor ve İstanbul ve Türkiye'de klasik müzik sevgisi ve beğenisinin yerleşmesinde önemli bir rol »»»»
 
Güneş Festivali (Inti Raymi) (2019 Haziran)
Peru » Cusco

Inti Raymi festivali, İnka imparatorluğunun en saygın tanrılarından birisi olan Inti adına düzenlenen dini bir törendir. İnanışlarını ve günlük yaşamlarını gökyüzü »»»»

 
Afyon Caz Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Afyonkarahisar
Afyon'da Caz Festivali yapıldığı / yapılacağı haberi geldiğinde pek çok kişi bunun gerçekleşmesi mümkün olmayan bir hayal olduğunu düşünmüştü. O hayalin üzerinden yıllar geçti. Ankara ve İzmir'i »»»»
 
Mezitli Soli Güneş Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Mersin
Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi tarafından düzenlenen Güneş Festivali Haziran ayında iki gün sürüyor. Haftasonu Cumartesi günü çeşitli etkinlikler ile başlayn festivalin akşam bölümünde Proje »»»»
 
Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Kocaeli
Unutulmuş Değerler Festivali geçmişten günümüze ulaşmış veya unutulmaya yüz tutmuş el sanatları, kültür varlıkları, şarkıları, dansları, oyunları ve damak tatlarını ortaya çıkartmayı ve bunları kayıt »»»»
 
Çamlıhemşin Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Rize
Çamlıhemşin Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali Çamlıhemşin Belediyesi tarafından Haziran ayında düzenlenmektedir.

Festivalin ilk gününde 5-8 yaş arası çocuklarda kıyafet »»»»
 
Ödemiş Bademli Kiraz Festivali ve Meyve Fidanı Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » İzmir
Ödemiş ilçesine bağlı Bademli Mahallesi`nde Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Bademli meydanında düzenlenen etkinlikte yaylalarda özenle üretilen kiraz mahsulünün alınmaya başlanmasını »»»»
 
Uluslararası Dana Bayramı Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » İzmir
Ege Bölgesinde yaşayan Afrika kökenli Türklerin, kültürlerini ve geleneklerini yaşatmak ve topluma tanıtmak amacıyla düzenlenen "Dana Bayramı Festivali", Konak Belediyesi ve Afro-Türk Derneği »»»»
 
Antalya Korkuteli Avdan Helva Şenliği (2019 Haziran)
Türkiye » Antalya
Antalya'nın Korkuteli İlçesi'ne bağlı Avdan (Köyü) Mahallesi'nde Avdan Mahallesi Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği ve köy muhtarlığı tarafından düzenlenmektedir. Helva Şenliği köyün mesire »»»»
 
Akkışla Yeni Yoğurt Bayramı ve Kilim Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Kayseri
Etkinlik 200 yılı aşkın süredir yapılmaktadır.  Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Akkışla Belediyesi tarafından düzenlenmekte olup katılımcı sayısı yaklaşık 10.000 kişidir. »»»»
 
Bornova Beşyol Köyü Kiraz Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » İzmir
Bornova Belediyesi`nin doğa ve köy turizmini geliştirme amacıyla ilkini 2014 yılında gerçekleştirdiği Kiraz Festivali Beşyol Köyü`nde düzenleniyor.

»»»»
 
Canelli Kuşatması (Siege of Canelli) (2019 Haziran)
İtalya » Canelli

1613 yılında Piomonte bölgesindeki Canelli halkı, Mantua Dükü'nün askerlerine karşı kasabalarını ve özünde kimliklerini kahramanca savunmuşlardı. Bu 10.000 nüfuslu kasaba, her yıl »»»»

 
Karaburun Kırkım Şenliği (2019 Haziran)
Türkiye » İzmir
Yörük kültürünün yüzlerce yıllık geleneği Karaburun Kırkım Şenliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karaburun Belediyesi ve İzmir İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle Bozdağ Yayla Mahallesi »»»»
 
Uluslararası Bergama Kermesi (2019 Haziran)
Türkiye » İzmir
İlk olarak 1937 yılında kutlanmaya başlanan Bergama Kermesi, 76 yıldır hiç ara verilmeden düzenleniyor. Atatürk'ün 1934 yılında Bergama'yı ziyaretindeki önerisi üzerine hazırlanmaya başlanan Kermes, »»»»
 
Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Balıkesir
Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali, Kuşcenneti Milli Parkı`nın geniş kitlelere tanıtımının yapılabilmesi ve çevre kirliliği nedeniyle karşı karşıya kaldığı tehlikelere kamuoyunun »»»»
 
İstanbul Alışveriş Festivali İstanbul Shopping Fest (2019 Haziran)
Türkiye » İstanbul
40 Gün 40 Gece Alışveriş sloganıyla 18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında 2011 yılında ilki gerçekleştirilen alışveriş festivali İstanbul Shopping Fest (İSF), 2012`de Haziran ayında düzenlendi. Festivalin »»»»
 
Geleneksel Mut Kayısı Kültür ve Sanat Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Mersin
İlki 1962 yılında yapılan Geleneksel Mut Kayısı Kültür ve Sanat Festivali her yıl Haziran ayında üç gün yapılıyor. Mut'un tanıtımı açısından çok önemli bir etkinlik olan Festivalin açılışı »»»»
 
Ulubey Kanyon Kültür Ve Turizm Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Uşak
Ulubey Belediyesi tarafından Ulubey Kanyon Kültür Ve Turizm Festivalinin her yıl Mayıs sonu Haziran başında  üç gün düzenleniyor. Festivalin düzenlenmesindeki »»»»
 
Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Bolu
Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali 24 Ağustos 1981 yılında Mengen Kaymakamı Ali Cafer AKYÜZ` ün başkanlığında kurulan komite tarafından başlatılmıştır. 1985 yılında Kaymakamlık festival etkinlik »»»»
 
Uluslararası Bursa Festivali (2019 Haziran)
Türkiye » Bursa
Bursa'da 1962'den bu yana gerçekleştirilen uluslararası bir sanat etkinliğidir. 1 Haziran -1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşir. Festival kapsamında müziğin tüm dalları, sahne sanatları ve »»»»
 
Toplam 368 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.