Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Santa Cruz Karnavalı (2015 Mart)
İspanya » Tenerife

Afrika kıyılarına yaklaşık 200 mil uzaklıktaki Tenerife adasında düzenlenen Avrupa'nın en büyük sokak karnavalı (Carnaval de Santa Cruz de Tenerife) her yıl binlerce turist tarafından »»»»

 
Bartın Tiyatro Festivali (2015 Mart)
Türkiye » Bartın
Bartın Valiliği, Bartın Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkiye Tiyatrolar Birliği, Bartın Kültür ve Sanat Derneği, Bartın Bölge Tiyatrosu iş birliği ile gerçekleştirilen Bartın Tiyatro »»»»
 
İzmir Uluslararası Kukla Günleri (Izmir International Puppet Days) (2015 Mart)
Türkiye » İzmir
İzmir Uluslararası Kukla Günleri (Izmir International Puppet Days)

Uluslararası arenada ses getiren kukla sanatçılarını, İzmirli kukla severlerle bir araya getiren »»»»
 
Bursa Kitap Fuarı (2015 Mart)
Türkiye » Bursa
Bursa Kitap Fuarı her yıl Mart ayında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde okurlarla buluşuyor. İlk kez 11-16 Mart 2003'te "Tarih ve Kültür Kenti Bursa" temasıyla düzenlenen fuar, hızla »»»»
 
Su Çekme Festivali (O-Mizutori) (2015 Mart)
Japonya » Nara

Nara'daki Todaiji Tapınağında düzenlenen ve "Su Çekme Festivali" olarak da adlandırılan etkinlik (O-Mizutori), 1200 yıllık kutlamaların günümüzde de sürdürülmesinin bir göstergesi. »»»»

 
Geleneksel Büyücü Gecesi (Noche de Brujas) (2015 Mart)
Meksika » Veracruz

Güney doğu Meksika`da, Veracruz kenti yakınlarındaki Catemaco Gölü, tarih boyunca doğaüstü güçlerle, büyücülükle ilgilenenlerin merkezi oldu. Bölgedeki kalıntılar, büyücülük uygulamalarının »»»»

 
Basel Karnavalı (Basler Fasnacht) (2015 Mart)
İsviçre » Basel

Kıştan ve soğuk havadan sorumlu tutulan kötü ruhları ve hayaletleri uzaklaştırmak amacıyla 1376 yılından beri Şubat yada Mart aylarında yapılan festival (Basler Fasnacht), doğa olaylarının »»»»

 
ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali (2015 Mart)
Türkiye » Ankara
"Sahneleri şenlendirmek, sokakları sanat sokağına dönüştürmek için!" sloganıyla düzenlenen  "ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali", KÜSAGEM (Kültür Sanat ve Göç Etkinlikleri Merkezi) adlı »»»»
 
Uluslararası Adana Tiyatro Festivali (2015 Mart)
Türkiye » Adana
Sabancı Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, 2005 yılından itibaren her yıl düzenlenen »»»»
 
Dağ Filmleri Festivali (2015 Mart)
Türkiye » İstanbul
Türkiye'nin ilk ve tek Dağ, Doğa, Çevre ve insan temalı festivali olan Dağ Filmleri Festivali 2006 yılından bu yana aralıksız olarak izleyicisiyle buluşuyor. Festival, ilk başladığı günden bu yana »»»»
 
Çankaya Tek Kişilik Oyunlar Festivali (2015 Mart)
Türkiye » Ankara
Çankaya Belediyesi Mart ayında "Çankaya Tek Kişilik Oyunlar Festivali" düzenliyor. Gösterimlerin ücretsiz olduğu festival beş gün sürüyor ve farklı sanatçılar Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde »»»»
 
Lamu Mevlid Kutlamaları (Maulid) (2015 Mart)
Kenya » Lamu

Hz. Muhammed'in doğum gününü simgeleyen Mevlid (Maulid) Kenya'nın Lamu şehrinde 100 yıldan fazla süredir daha bir farklı ve anlamlı kutlanıyor. Hicri takvimin üçüncü ayı olan Rebiülevvel »»»»

 
Las Fallas Festivali (2015 Mart)
İspanya » Valencia
Marangozların azizi San Jose (Hz. Yusuf) anısına kutlanan festivalin hikâyesi şöyle: Çocuklara oyuncak yapan San Jose`nin atölyesi günlerden bir gün bütün oyuncakları ve yaptığı her şeyle birlikte bir »»»»
 
Nice Karnavalı (Carnival de Roi de la Mediterranee Nice) (2015 Mart)
Fransa » Nice

13. yüzyıla dayanan bu uluslararası karnavalda Nice, çiçekler, konfetiler ve dev figürlerin olduğu cadde partilerine sahne oluyor. Her yıl Şubat ve Mart aylarında düzenlenen festival »»»»

 
Sidney Gay ve Lezbiyen Mardi Grass (2015 Mart)
Avustralya » Sidney

1978 yılındaki eşcinsel yürüyüşe polisin şiddetle müdahale etmesiyle ateşlenen bu kıvılcım o günden beri her yıl dünyanın pek çok noktasında kutlanan bir etkinlik haline gelmiş. »»»»

 
Kiraz Çiçekleri İzleme Festivali (Hanami) (2015 Mart)
Japonya » Osaka

Geleneksel Japon Festivali olan Hanami, çiçeklerin güzelliğini gözler önüne seriyor. 8. Yüzyılda Heian döneminden beri her yıl mart ya da nisan aylarında tüm ülkede baharın gelişini »»»»

 
18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Yıldönümü Kutlamaları (2015 Mart)
Türkiye » Çanakkale
18 Mart 1915 de yapılan Çanakkale savaşı ile normalde 2 saat içerisinde fetih edileceği düşünülen bir ülkenin nasıl direndiğini ve kanının son damlasına kadar savaşarak nasıl başarıyla çıktığını ve »»»»
 
Manisa Mesir Festivali (2015 Mart)
Türkiye » Manisa
Uygarlık beşiği Anadolu'nun en eski tarihi kentlerinden olan Manisa'da 500 yıla yakındır düzenlenen Mesir Festivali geleneği ile anlamlı bir yardımlaşma ve bayram havası hissedilir. Günümüzde Nevruz'un »»»»
 
Urla Mart Dokuzu Ot Festivali (2015 Mart)
Türkiye » İzmir
Urla bahar mevsimine, Doğal Sofra-Slow Food Urla Birliğinin düzenlediği gelenekselleşen "Ot Festivali" ile giriyor. Mart ayında Urla'da, hemen hemen unutulmaya yüz tutmuş bir geleneği canlandırmak »»»»
 
Ankara Uluslararası Film Festivali (2015 Mart)
Türkiye » Ankara
Ankara Uluslararası Film Festivali, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından Ankara`da düzenlenen ve bünyesinde ulusal belgesel film, ulusal kısa film ve ulusal uzun film yarışmalarını »»»»
 
Bodrum Ot Festivali - Bodrum Ot Fest (2015 Nisan)
Türkiye » Muğla
"Bodrum Ot Fest" 6-7 Nisan 2013 tarihlerinde Yalı beldesinde başlıyor. Bu yıl ilki düzenlenecek Bodrum Ot Festivali`nde yörenin otlarından yapılan yemek ve tatlılar konuklara sunulacak, otların tanıtımı »»»»
 
İzmir Kitap Fuarı (2015 Nisan)
Türkiye » İzmir
İzmir Kitap Fuarı, İzmir Kültürpark'ta, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından gerçekleştirilen ve en küçüğünden en büyüğüne her türlü kitapevinin katıldığı bir »»»»
 
‘Bin Nefes Bir Ses’ Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali (2015 Nisan)
Türkiye » Konya
Konya Devlet Tiyatrosu, 2008 yılında onuncu yılını kutlarken, dünya genelinde Türkçe dilinde tiyatro yapan ülkelerle ortak bir festival geliştirme projesini ortaya atıyor. Konya Devlet Tiyatrosu, »»»»
 
Uluslararası Prof. Cüneyt Gökçer Tiyatro Festivali (2015 Nisan)
Türkiye » İstanbul
İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası "Prof. Cüneyt Gökçer" Tiyatro Festivali her yıl Nisan ayında İstanbul Kültür Üniversitesi Tiyatro Topluluğu "Kültürlü Replikler" tarafından düzenleniyo »»»»
 
Erciyes Film Festivali (2015 Nisan)
Türkiye » Kayseri

2008 yılından bu yana düzenli olarak yapılan ve 2012 yılında kurmacayı da içine alarak genişletilen ve ismi Erciyes Film Festivali olarak yenilenen festival Nisan ayında düzenleniyor. »»»»
 
Toplam 239 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.