Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Festival ve Etkinlik Haberleri :::::        
   
Festival ve Etkinlik Haberleri
     
Kırkağaç Geleneksel Çam Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Manisa
Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde düzenlenen Geleneksel Çam Festivali her yıl Mayıs ayında bir hafta gerçekleştiriliyor. Köprübaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Festivalin gerçek tarihinin 500 yıl »»»»
 
Çek Bira Festivali (Czech Beer Festival) (2015 Mayıs)
Çek Cumhuriyeti » Prag

Bu yıl beşinci kez düzenlenen Bira Festivali, Avrupa'nın önemli gastronomik etkinliklerinden birisi olarak kabul ediliyor. Sadece biracılar değil kasaplar, ahçılar, restoranlar da »»»»

 
Kopenhag Karnavalı (Copenhagen Carnival) (2015 Mayıs)
Danimarka » Kopenhag

Her yıl Paskalya'dan sonra yedinci hafta sonuna denk gelen cuma, cumartesi ve pazar günleri boyunca kutlanan Kopenhag Festivali, 1982 yılından beri Danimarka'nın en önemli sokak »»»»

 
Azize Rocio Festivali (Romeria del Rocio) (2015 Mayıs)
İspanya » Huelva

Festival, tarihi 1653 yılına dayanan, her yıl yaklaşık bir milyon kişinin toplandığı ve Azize Rocio için yapılan geleneksel hac yürüyüşüdür. Her yıl Mayıs yada Haziran aylarında düzenlenen »»»»

 
Uluslararası Bellapais Müzik Festivali (2015 Mayıs)
KKTC » Girne

Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali her yıl Mayıs ve/veya Haziran aylarında yapılıyor. Müzik Vakfı organizasyonluğunda, Başbakanlık, TC Lefkoşa Büyükelçiliği, Dışişleri »»»»

 
Başmakçı Flamingo ve Yumurta Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Afyonkarahisar
"Flamingo ve Yumurta Festivali" Afyonkarahisar`ın Başmakçı ilçesinde Başmakçı Belediye Başkanlığı tarafından düzenleniyor. Hilal Mahallesi Akpınar yolu üzerinde yapılan festivalin ilk gününde çelenk »»»»
 
Ayvacık Hayvan ve Emtia Panayırı (2015 Mayıs)
Türkiye » Çanakkale
Uzun yıllardır gerçekleştirilen ve bölgenin en büyük panayırlarından olan Ayvacık Panayırı  her yıl 25 Mayıs`ta başlar 3 gün sürer.  Ayvacık Belediyesi tarafından düzenlenen panayır »»»»
 
Brüksel Gay Festivali (2015 Mayıs)
Belçika » Brüksel

27 Haziran 1969 yılında New York kentinin Christopher Street Sokağı`nda bulunan `Stonewall Inn` isimli Barda polisin eşcinsellere karşı uyguladığı keyfi uygulamalar protesto edilmişti. »»»»

 
Bartın Kültür Sanat Turizm ve Çilek Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Bartın
Bartın Kültür Sanat Turizm ve Çilek Festivali her yıl Mayıs ayında Bartın Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Bartın`ın ulusal ve uluslar arası platformlarda tanıtımını sağlayarak, Batı Karadeniz »»»»
 
Dursunbey Barana Geleneğini Yaşatma ve Yayla Şenliği (2015 Mayıs)
Türkiye » Balıkesir
"Barana Geleneğini Yaşatma ve Yayla Şenliği" Dursunbey`de Mayıs ayında üç gün gerçekleşiyor. Geleneksel hale gelen yayla şenlikleri ile Dursunbey`in Kültürel değerlerin yeni nesillere aktarılması, »»»»
 
Köprübaşı Kültür Sanat ve Çilek Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Manisa
Manisa`nın Köprübaşı ilçesinde düzenlenen Kültür, Sanat ve Çilek festivali her yıl Mayıs ayında  iki gün düzenleniyor. Köprübaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Festivalde  gelenek haline »»»»
 
Çağlak Festivali ve Zeytin Şenlikleri (2015 Mayıs)
Türkiye » Manisa
Manisa`nın Akhisar ilçesinde, belediye tarafından düzenlenen Çağlak festivali ve Zeytin Şenlikleri Mayıs ayında yapılıyor. 

Çağlak Festivali Akhisar`a özgü geleneksel »»»»
 
Uluslararası İstanbul Kukla Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » İstanbul
Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kukla sanatını tanıtmakta ve yaygınlaştırmak amacıyla Mayıs ayında düzenlenen özel bir festivaldir. Festival 1998 yıllında kurulduktan sonra Japonya`dan Brezilya`ya »»»»
 
Uluslararası Sultanhisar Nysa Kültür ve Sanat Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Aydın
Sultanhisar`da Portakal Panayırı adı altında ilk kez 1940 yılında kutlanmaya başlanan festival daha sonra Nysa Kültür ve Sanat Festivali olarak her yıl kutlanmaya devam etmektedir. 
»»»»
 
Uluslararası Mersin Müzik Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Mersin
Uluslararası Mersin Müzik Festivali, Mersin Sanat Etkinlikleri Derneği tarafından organize edilmektedir. Festivalin ilki 2002`de yapılmıştır. Etkinlik her yıl düzenli olarak yapılmaktadır.
»»»»
 
Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » İstanbul
Yerli ve yabancı tiyatro ve dans topluluklarının iki yılda bir Mayıs ayında, üç hafta boyunca izleyiciyle buluştuğu uluslararası bir etkinlik olan İstanbul Tiyatro Festivali ilk kez 1989 yılında »»»»
 
Saray Geleneksel Bahar ve Kültür Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Tekirdağ
Saray Geleneksel Bahar ve Kültür Festivali Mayıs Haziran aylarında Saray Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Halk arasında daha önce `Balçık panayırı` olarak kutlanan etkinlik, günümüzde geleneksel »»»»
 
Mum Festivali (La Corsa dei Ceri) (2015 Mayıs)
İtalya » Perugia

Masonların koruyucu meleği St Ubaldo şerefine ilk kez 1160 yılında düzenlendiğine inanılan İtalyanın en eski festivali (La Corsa dei Ceri), davulcular tarafından şafak »»»»

 
Dadaş Film Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Erzurum
Sinema Genel Müdürlüğü sponsorluğunda, Erzurum Valiliği, Erzurum Büyük Şehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi desteği, Anadolu Kültür ve Sinema Derneği ve Dadaş Film organizasyonuyla Mayıs ayında »»»»
 
Queima das Fitas (2015 Mayıs)
Portekiz » Coimbra

Portekiz'in en eski ve en önemli üniversitelerinden birisi olan Coimbra Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen festival ders döneminin bitişini simgeler. Bir hafta boyunca şehir »»»»

 
Geleneksel Kozarlı Çam Fıstığı Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Aydın
Koçarlı belediyesi tarafından Çam Fıstığı ile ünlü Koçarlı`da düzenlenen "Geleneksel Kozarlı Çam Fıstığı Festivali" her yıl Mayıs ayı sonunda gerçekleştiriliyor.

Türkiye`nin »»»»
 
Cannes Film Festivali (2015 Mayıs)
Fransa » Cannes

Her yıl Mayıs ayında Fransa`nın güneyinde bulunan Cannes kentinde düzenlenen ve Avrupa`daki en önemli 3 Film festivalinden birisi olarak kabul edilen festivalin büyük ödülü, »»»»

 
Uluslararası Eskişehir Sokak Festivali (2015 Mayıs)
Türkiye » Eskişehir
Uluslararası Eskişehir Sokak Festivali, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi`nin ortak çalışma ve organizasyonuyla Mayıs ayında Adalar`da »»»»
 
Boğa Güreşleri Festivali (Fiesta de San Isidro) (2015 Mayıs)
İspanya » Madrid

Madrid'in en büyük boğa güreşi festivali olarak adlandırılan Fiesta de San Isidro, esas olarak Las Ventas arenasında düzenlenir. Her gün arenaya altı tane boğa çıkar ve her »»»»

 
Tekirdağ Kiraz Festivali (2015 Haziran)
Türkiye » Tekirdağ
Tekirdağ Kiraz Festivali her yıl geleneksel olarak Haziran ayında yapılan bir etkinliktir. Tekirdağ Kiraz Festivali ilk defa 1962'de "Kiraz Cümbüşü" adı altında kutlanmaya başlanmıştır. 1964'te »»»»
 
Toplam 239 kayıtdan 25 tanesi gösteriliyor.
Lütfen Kıta, Ülke veya Şehir Seçeneklerinizi Daraltınız.