Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Biz Kim Değiliz :::::        
   
Biz Kimiz
 
Biz kamuda çalışan 5 arkadaşın tamamen amatör heves ve kaygılarla bir araya gelerek kurduğu bir siteyiz. Sektörün profesyonelleri değiliz. Herhangi bir turizm firması veya ulaşım şirketi ile bağımız bulunmamaktadır. Parasal hiçbir beklentimiz yoktur.

Edebiyatçı veya fotoğrafçı değiliz. Yazı ve fotoğraflarımız kişisel birikim ve becerilerimizin ürünüdür.

İlkelerimiz:

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 13. ve Anayasa'mızın 23. Maddeleri bizim için de temeldir:

"Herkes, herhangi bir devletin sınırları içinde özgürce dolaşma ve oturma hakkına sahiptir.

Herkes, kendi ülkesi dâhil herhangi bir ülkeden ayrılma ya da kendi ülkesine yeniden dönme hakkına sahiptir."


Bu özgürlüğün önüne getirilecek her türlü engele karşıyız.

Düşük gelir grubundakilerin de yurtiçi ve yurtdışı yolculuk imkân ve fırsatlarının olması gerektiğine inanıyoruz. Bu sitenin öncül hedefi bu fırsatları geniş kitlelere ulaştırmak ve gezi deneyimlerini paylaşmaktır. Bunun yanında turizmin gelişmesine katkıda bulunacak her türlü yerel/kültürel/geleneksel faaliyeti de desteklemeyi amaçlamaktayız.

Gezi yazılarımız ve bunlarda kullanılan görsel malzemeler tamamen kişisel deneyim ve çabalara dayanacak ve masa başında üretilmeyecektir. Ülke ve/veya kentlere yönelik rehber niteliğindeki yazılarımız bu ilkenin dışındadır. Yapılan alıntılar açıkça belirtilecektir.

Sitemiz, yazı ve fotoğrafları ile katkıda bulunmak isteyen herkese açıktır.

Yazılarda yer alan ifadeler yazıyı yazanın sorumluluğundadır. Kişileri küçük düşüren veya olduğundan farklı gösteren; yasalara, etiğe veya gerçeğe aykırı; okuyucuların tercihlerini belirli firmalara yönlendirmeyi amaçlayan; politik görüşleri açıkça sergileyen ifadeler yazılarda yer almayacaktır. Bu yöndeki ifadeler veya yazının tamamı üretenin bilgisi dâhilinde site içeriğinden çıkarılacaktır.

Fotoğrafların ve yazıların üretenleri adına her hakkı saklıdır. Onay alınmadan alıntı yapılamaz, kullanılamaz; isteğiniz üzerine en geç 30 gün içinde yayından kaldırılır.

Bu site toplumumuzun aydınlanması bakımından edinilen veya gözlemlenen bilgi ve deneyimlerin paylaşımının öneminin farkındadır. Bu bakımdan gidilen kent ve ülkelerde göze çarpan, ülkemizde özel veya kamusal alanlarda çalışanlara veya doğrudan halkımıza yol gösterici nitelikteki iyi uygulama örneklerinin, standart ve davranışların yazılara dâhil edilmesi toplumsal gelişimimiz bakımından önemli görülmektedir. Yazılarımızda bu işlev gözetilecektir.


Sitemizde Gezi Yazısı Bulunan Ülkeler