Gezi Alemi

e-Posta:    Şifre:     Kaydol | Şifremi Unuttum
Gezi Alemi ::::: Dünya Mirası Listesi:::::        
   
Dünya Mirası Listesi
Pécs (Sopianae) İlkel Hristiyan Mezarları (25 Mart 2011)
Macaristan » Pecs | Kültür Mirası
Pécs, Macaristan`ın güneyinde, Hırvatistan sınırına yakın Baranya ilinin merkezi ve Macaristan`ın beşinci büyük şehridir. Yaklaşık iki bin yıllık tarihi boyunca çeşitli yönetim ve kültürlerden zamanımıza »»»»
 
Hollókö Köyü ve Çevresi (11 Mart 2011)
Macaristan » Nograd | Kültür Mirası
Budapeşte'nin yaklaşık 100 km kuzey-doğusunda Nograd'da yer alan Hollókö, geleneksel köy yapısını tüm benliği ile koruyan eşsiz bir örnektir. 17. ve 18. yüzyıllarda gelişmeye başlayan bu köy, 20. yüzyılın »»»»
 
Fertö / Neusiedlersee Kültürel Alanı (25 Şubat 2011)
Macaristan » Fertőrákos | Kültür Mirası
The Fertö/Neusiedler Kültürel alanı, sekiz bin yıl boyunca farklı kültürlerin buluşma noktası olmuştur. Almancada Neusiedler, Macarca Fertő tó olarak telaffuz edilen bu bölge, Avusturya - Macaristan »»»»
 
Hortobágy Milli Parkı - Puszta (11 Şubat 2011)
Macaristan » Debrecen | Kültür Mirası
Macarcada "hortoba" olarak da telaffuz edilen Hortobágy, Hajdú-Bihar eyaleti içerisinde bir köy olması yanında 1973 yılında kurulan Milli Parka verilen isimdir. 800 km'2 alana sahip olan bu park, Doğu »»»»
 
Tokaj Tarihi Şarapçılık Bölgesi (28 Ocak 2011)
Macaristan » Tokaj | Kültür Mirası
Macaristan`ın kuzeydoğusunda yer alan Tokaj (Hegyalja) kasabasında/bölgesinde keşfedilen üzüm yaprağı fosili, günümüzdeki üzüm çeşitlerinin ortak atası olarak kabul edilmektedir. Bölgede yapılan şaraplar, »»»»
 
 Macaristan  
Toplam 5 kayıtdan 5 tanesi gösteriliyor.